Karšta vasaros saulė kaitina ir statytojų fantaziją. #VanillaVilla

Karšta vasaros saulė kaitina ir statytojų fantaziją. #VanillaVilla
Bir 21, 2021

Šiandien +33°C .Karšta vasaros saulė kaitina ir statytojų fantaziją. #VanillaVilla.

Pradėkim nuo kainodaros už dalinę apdaila. Kainos šoliuoja preliminariai nuo 1537 iki 1843 €/m² +-. Jei tokias kainas panašaus lygio projekte rastume bet kuriam kitam Vilniaus rajone: Pilaitėj, Fabuose, Šeškinėj ar kažkur aplinkui aš pats asmeniškai pora butų paimčiau. Tik vienas niuansas šitas projektas yra Kalnėnuose. 

Kalnėnai ne kartą apkalbėti ir daugeliui žinomi kaip nuosavų namų ir kotedžų kvartalas. Tai kodėl ten kažkas norėtų gyventi bute? Nesusipainiokit yra kas kotedžą 70 kvadratų vadina butu, bet bent jau turi terasą ar kiemelį ir šiek tiek daugiau asmeninės erdvės, o čia konkretus 26 kvadratų butas Kalnėnuose. Aš asmeniškai neturiu argumentų kodėl čia verta svarstyti pirkti butą . Nei čia investicija nuomai, nei pardavimui, nei čia gyvenimas komfortiškas. Norit buto? Tai kaip ir visi dairykitės arčiau civilizacijos , kainos bus pora šimtų už kvadratą didesnės bet realizicija arba gyvenimo kokybė bus ženkliai geresnė. Turit simpatiją šitam Kalnėnų ar Pavilnio kraštui? Kaip ir didžioji dauguma dairykite namo arba kotedžo arba net už tą pačia šio projekto skelbimo 50k eurų buto kainą galit atrasti ir žemės sklypą kuris neabejotinai po kelių metų turės didesnę vertę. O jei gyvenimui tai šioje lokacijoje reiktų dairytis bent jau dekoratyvinio kotedžo jų yra ir net 60 kvadratų čia.

Taigi šitas mini daugiabučių projektas ( P.S. tai nėra vienintelis butų projektas čia , tačiau čia kaip laisvą staliuką Vilniuje savaitgalio vakarą terasoj atrast. Sudėtinga bet įmanoma. ) turės 62 butus kurie išsidėlios per 3 mini daugiabučius. Statybų pradžia šių metų vasarą, o pabaiga – 2022 m. pavasarį.Įdomus momentas kad Automobilių parkavimo vietų skaičius – 62 vietos (antžeminis parkavimas) vadinasi po vieną mašiną butui ( kas vėl gi miesto centre okey bet čia užmiestis ir jei gyveni su antra puse tai viena mašina tikėtina nesinaudosi ) tai kur šitiem gyventojam reikės palikti mašinas aš asmeniškai nežinau. Vietos mokamos – 3700 Eur. Net už tą vieną parkingo vietą turėsi susimokėti. Vėl gi argumentas šioje lokacijoje dairytis kotedžų prie kurių standartiškai ir dažniausiai nemokamai įeina 2 parkavimo vietos( sąlyginai nemokamai nes būna jos įskaičiuotos į kainą) . Tęsiant apie parkingą. Sklypo centrinėje dalyje numatomas metalo konstrukcijų inžinerinis įrenginys- parkavimo vietų dengimas virš parkingo iškeltu tūriu, ant kurio bus formuojama veja ir eksploatuojamas stogas, smulkūs želdynai, taip pat numatomi sporto įrenginiai, griliai, suoliukai. Žodžiu įprastas parkingas su betoninių plokščiu stogu ir ant jo bus vaikų žaidimų aikštelė ir griliukas. Tikrai be ironijos turėtų būti įdomus sprendimas , tačiau ar praktiškas ir saugus ? Sunku suprasti, bet nuotraukų galerijoje pamatysit.

Šitą projektą vysto Sostinės valdos UAB , arba to krašto žmonėm žinoma kaip hauz.lt jie praktiškai tik toj miesto pusėj ir vysto KOTEDŽUS , 90% jų projektų būtent ir yra kotedžai, o štai neperseniausiai nusprendė įterpti į portfolio ir butus kurie atitiks A+ energetinę klasę ir turės dujinį šildymą.Jų pardavimųs atidavė Capital brokeriams, na jie šiais metais net “tviska spaudoje”, tikėkimės šis projektas atiduotas pardavinėti žmonėm su sąžine. 

Ar pasiteisins butai Kalnėnuose ir Pavilnyje bus matyt. Ai beje vystytojas norėdamas atrasti  balancą su šiuo projektu pasiūlys ir kotedžų jei vizualizacijos teisingos jų bus 10 kurie bus 85-105 kv. m ploto.Tačiau apie juos gal kitą kartą. Kalbant apie butus viliuosi kad nepasiteisins ir neparodys kitiem plėtotojam pavyzdžio tokiose vietose statyti butus,  nes kitu atveju tai bus tik dar didesnis tankinimas ir dar didesnė žmonių koncentracija. Gatvės siauros po vieną eismo juostą. Piko metu visos būna užkimštos, pėsčiųjų zonos taip pat nėra pilnai išvystytos. Nors yra kelios didžiosios parduotuvės ir vienas miesto autobusiukas važinėjantis kas pusvalandį/valandą.  Susidomėjimas akivaizdu yra, ne vienas žmogus klausė mano nuomonės apie šį projektą, mano pamąstymus išgirdote ,dabar Jūsų ėjimas.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti.

https://www.patreon.com/apziuretasnt Daugiau diskusijų FB grupėje, o daugiau nuotraukų ir video Instagram paskyroje. 

Top
X