Butas ? Namas ? Kotedžas? #Paraštės

Butas ? Namas ? Kotedžas? #Paraštės
Bir 30, 2021

Šitai įmonei siūlau pozicionuoti vertybę – lankstumas. Toks nedidelis projektas, bet jis gali būti ir namas ir kotedžas ir butas. Tai priklauso tik nuo Jūsų pačių noro. #Paraštės

Statytojas šito lankstaus projekto yra UAB „Mašida" buvusi Euroberta UAB jei kažkam kyla prisiminimų. Negirdėta ane ? Pasak rekvizitų aprašymo :" „Mašida“ yra patikima statybos bendrovė, pradėjusi savo veiklą 2016 m. Mes griežtai pasisakome prieš aplinkosaugos, darbų saugos ir verslo etikos pažeidimus. Mūsų komanda nuolat kuria vertę ir teigiamą emociją mūsų klientams. „ Kitaip sakant ganėtinai nauja įmonė save pristatanti lyg prie žaizdos dėk. Jau vien darbų saugos klausimą norėčiau pamatyti gyvai kaip jis yra įgyvendinamas. Pasidairius po Mašida FB paskyra, nuotraukose su statybininkais matosi, kad darbų saugos pažeidimų atrastume ne vieną. Šiaip šita įmonė atlieka kitiem vystytojam ar užsakovam statybos darbus, jų net projektų portfolio vien pagalbiniai darbai :

1.UAB „Mašida" pradeda stogo remonto darbus Vilniaus semaniestyje, adresu Šv. Jono g. 13

2.Pradedame fasadų šiltinimo ir šildomų grindų įrengimo darbus „Kunigaikščių slėnio" gyvenvietėje.

3.Pradedame soliariumų studijos „EQUADOR" įrengimo darbus OGMIOS MIESTE, adresu Verkių g. 29, Vilniuje.

Na ir panašūs darbai , jų pačių vystomų daugiabučių, nuosavų namų ar kotedžų darbų sąraše nėra. Tai „Paraštės" tikėtina bus jų pirmas blynas.

Taigi ką jie čia statys. Tai bus trys dvibučiai namai. Vienas dvibutis bus atskiras . Kiti du dvibučiai bus sujungti per sieną. Kaip ir minėjau pradžioje 1 variantas gali būti traktuojamas kaip mažas namas, kuris neturi sąlyčio su kitais dvibučiais, beje jis jau yra parduotas. Kiti dvibučiai gali būti traktuojami kaip 2 kotedžai sujungti per sieną. Galiausiai paskutinis variantas galima viską pirkti kaip atskirus butus . Šiaip man kaip pirkėjui norinčiam tarkim kuo mažiau kaimynų norėtūsi garantijų, kad jei visi bus nupirkti kaip kotedžai parduoti 3 savininkam jie tokie ir liks. Tačiau niekas neuždraus jiems ateityje iš dviejų aukštų kotedžo perdaryti į du butus ir to pasekoje iš 3 savininkų/šeimų mažiausiai padauginti gyventojų skaičių dvigubai. Tai čia toks fifty fifty klausimas pamąstymui , jeigu tai išvis aktualu Jums. Pats naujausias Mašida įmonės FB postas yra apie jų partnerių statomą gyvenvietę, kuri atitiks A++ klasę. „Šio projekto vystytojai daug dėmesio skiria pastatų kokybei. Namų sandarumas atitiks A++ energinę naudingumo klasę" . Deja, bet jų pačių projektas „Paraštės" atitiks tik A+ klasę tai galima daryti prielaidą kad visko bus įdėta mažiau.

How much ? Jeigu traktuosime kaip kotedžą ( arba jų puspalyje pavadinta – Namas ) tai vieno kotedžo kaina tokia 103,76 kv. m. 259 400 € ( čia to centrinio jeigu žiūrint į skelbimo nuotrauką, o kito dešiniausio 102,5 kv. m. 256 250 € . Tačiau skelbimuose matau, kad mielai atiduotų už 250 000 € (2 475 €/m²) .

Tada jei kalbam apie butus : C butas – 47,1 kv. m. 117 800 €. D butas – 54,77 kv. m. 131 300 € . E butas – 48,75 kv. m. 124 300 €. F butas – 55,41 kv. m. 133 000 € . Čia man šiek tiek nesueina matematika. Jeigu centrinis dvibutis kainuoja 259 400 € ( nu gerai tarkim 250 000 € skelbime parašyta ) , tai jeigu pirkčiau atskirai kaip du butus : C butas 117 800 € + D butas 131 300 € = 249 100€ . P.S. su dešiniausiu kraštiniu gaunasi brangiau perkant atskirai 257 300 €. Tai ar čia žiopla klaida ar čia šitam akcija negalioja perkant 2 gauk geresnę kainą ar čia reik kažkaip giliau žvelgti ? Žodžiu kvadrato kaina dalinės apdailos gaunasi apie (2 449 €/m²) kas šiandienai nei per mažai nei per daug .

Svarbiausias mano manymu aspektas, kur randasi projektas. Tikslus adresas Prano Ancevičiaus g. 6, Vilnius . Šiaip labiau sakyčiau čia yra Fabijoniškės, bet oficialiai šitas adresas priklauso Visoriam. Nėra aišku skirtumo vistiek tai yra Vilniaus miesto teritorijos abi, bet kuriuo atveju tai yra miestas, tai ir viešasis transportas ir parduotuvės ir mokslo įstaigos pėsčiomis lengvai pasiekiamos. Šiaip pati lokacija išskirtinė. Šalimais yra didžiosios gatvės Ateities bei Geležinio Vilko. Siaurinant spektrą į visorių pusę dominuoja nuosavi namai, sodai bei kotedžai, o į Fabų pusę daugiabučiai. Kaip ir tobula gera vieta lik ir gyvenamųjų kvartalas, šioks toks miškelis skiria nuo didžiosios gatvės. Tačiau prie pat yra nemažai pramonės: ir Moki veži ir Elgama ir ECO sprendimai. Dar arčiau Paraščių projekto yra Diglita padangas montuoja už 5 metrų bei didieji griozdai Alvora, Conkreta – viena didžiausių statybinių ir baldinių plokščių bei papildomų medžiagų betonavimui tiekėjų . Tai stipriai pakerta malonumą gyventi tokioje pramoninėje teritorijoje.

Kitas momentas galima susidaryti iliuziją, jog šis projektas ir liks apsuptas gamtos. Taip tikrai nebus. Netolimoje ateityje iš visų pusių atsiras kaimynai. Jau ir dabar ten nuvykus atrasite nemažai individualių statybų .Be to kalbant apie sklypus. Jie čia nepigūs . Maždaug visi yra panašaus ploto apie 8 arus ir jų kainos sieka beveik po 100k eurų. Na ir dar paliečiant kaimyninias alternatyvas su butais panašios kvadratūros ~ 50 kvadratų įrengti butai kainuoja apie 150k eurų.

Įdomus projektas, gal kiek per mažas ir nejauku dėl būsimų kaimynų ir kas ten pasistatys aplinkui.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti.

https://www.patreon.com/apziuretasnt 

 Daugiau diskusijų FB grupėje, o daugiau nuotraukų ir video Instagram paskyroje. 

Top
X