Ar senos statybos butas,- geras pasirinkimas ? #Senastatyba

Ar senos statybos butas,- geras pasirinkimas ? #Senastatyba
Lie 12, 2021

Senos statybos butai nėra blogas pasirinkimas. Viskas atsiremia į matematiką ir logiką.

Dažnas žmogus svajoja apie nuosavą būstą, tačiau procentaliai daugiau svajotojų yra linkę turėti naujos statybos būstą. Patarčiau neatmesti varianto pasidairyti ir senos statybos butų. Aš pats turiu vieną NT objektą senos statybos daugiabutyje ir jam priekaištų didelių neturiu.

Kur slypi matematika šitame pasirinkime ? Imam konkretų rajona Viršuliškes. Šis butas kurį dabar matote skelbime yra 1977 metų statybos, senos statybos tam klasikiniam sovietmečio laikų pilkame betoniniame daugiabutyje. Jo kaina 99 500 € (1 555 €/m²) už visiškai atnaujintą butą nuo pat laidų ir vamzdžių iki buitinės technikos. Iki pilnos laimės trūksta kelių baldų teliko ir poros gėlių. Sekantis pasirinkimas yra šiek tiek naujesnė statyba ir čia turime 2010 metų statybos daugiabutį Rygos gatvėje ( tas didelis žalsvas su daug stiklų prie Rimi ) . Ten panašiausias palyginimui yra 69m² įrengtas butas kainuojantis 135 000 € (1 957 €/m²) įrengimo lygis sakyčiau net prastesnis už pirmojo sovietinio daugiabučio . Turim ir trečią variantą rinktis naujausios statybos 2020 metų „Viršuliškių stogai". Kadangi viskas yra parduota realiai įvertinus buvusias pliko daugiabučio kainas ir pridėjus paprastą įrengimą tačiau viskas absoliučiai nauja kaip priklauso kainas turėsime tokias : ~ 65m² pilnai įrengtas butas 162 500 € (2 500 €/m²). Štai tokia ir matematika kiekvienam pagal savo kišenę. 3 skirtingų kartų daugiabučiai kainų šuoliais grubiai vertinant šokinėja kas 500 eurų už kvadratą.

Kur čia reikia pasitelkti logiką ? Pradedant nuo naujos statybos kaip ir klausimų čia mažiausiai , perkat pliką butą ir įsirenginėjat , viskas bus nauja visi kartu dažniausiai įsirenginėsit gyvendami statybų aikštelėje, bet galiausiai turėsit šviežiausią bustą kuris „ges" lėčiausiai.

Pereinant prie vidutinės ~ 2000-2010 metų daugiabučių juose visai kiti niuansai ten jau gyvena žmonės ir pilnai naudojasi daugiabučiu ir jo aplinka. Juose bus prasisukęs pirmasis technikos gedimo ratas ir galimai reikės jau atkreipti dėmesį ar liftai nereikalauja remonto , gal jau laiptinės sienos nuspardytos ir gal skęsta po lietaus parkingas ar rusys ir jau kažkur varva vanduo pro stogą . Visiem šitiem gedimam reikės mestis visiem gyventojam, ne pačios didžiausios išlaidos, bet reiktų jas nusimatyti.

Galiausiai sena statyba visų pirma reiktu atmesti tokius daugiabučius kuriuose jau krenta balkonai trūkinėja išorinės daugiabučio sienos ir tokius, kurie atrodo lyg ten benamiai gyventų. Nusipirkus tą sovietinį butuką dažniausiai jame rasite dar nematytų interjero detalių iš 1990 metų , keistą kvapą viduje gal senatvės o gal rūkalų ir besiprašantį atsinaujinimo nuo „galvos iki kojų". Būtent taip reikia ir daryti nusiperkus, viską lupat lauk nuo grindų iki lubų vedatės elektros instaliaciją, pasikeičiat vamzdžius užsikimšusius ir įsirenginėjat lyg tai būtų naujos statybos butas su daline apdaila. Visa tai pasidarius dar laukia papildomų išlaidų : liftai čia jau net kaukia kai kyla ir leidžiasi tai jei matot dar ne naujos kartos liftą Schindler, vadinasi greitų metų reikės mestis ant jo pirkimo ( metasi visi daugiabučio butai ir lifto pirkimo ir įrengimo suma dalinasi ). Tie patys prakiurę stogai ar nušiurusios laiptinės jeigu yra pavargusios irgi reikės mestis visiem papildomai . Galiausiai neišvengiamai ateis diena kai reikės daryti daugiabučio renovaciją. Ji šiandieną grubiai kainuoja atmetus paramas skaičiuojamojo 1 kv. m kaina siekia apie 200 eurų . Tai jei pirksite šį konkretų senos statybos butą 64 m² ateis laikas kai reikės susimokėti 64 x 200 = 12 800 eurų. Negana to yra ir kiti aspektai kaip apsileidę, seni ir pikti kaimynai kuriem nieko gyvenime nebereikia ir jei vasaros vakarais pasileisi šiek tiek garsiau Vaido Baumilos naują dainą Kunigunda . „Duoki man ženklą, o mieloji Kunigunda…" Tai ta kaimynė ( Kunigunda, tai galės būti jos tikras vardas, tikrai duos Jums ženklą, tik galimai ne tokį kokio tikėjotės ) .

Galima sutrumpinti kelią ir pačiam visko nedaryti. Jau yra ne vienas pilnai atnaujintas senos statybos butas ir paruoštas pardavimui. Tokiuose senuose daugiabučiuose kaip skelbime pirmuose aukštuose kaip taisyklė būna ganėtinai šalta, o paskutiniuose aukštuose stipriai karšta. Kadangi šis skelbimo butas 1 aukšte atliekant kapitalinį remontą buvo net sudėtas grindinis šildymas. Dar šiek tiek dalykų kuriuos prikėlė iš numirusių :

• Bute atliktas remontas – NAUJA SANTECHNIKA IR ELEKTROS INSTALIACIJA; (kalbu iš patirties, niekada neprisilietus prie elektros nuo to buto įrengimo pirmą kartą, pradeda mirgėti lemputės jas junginėjant, rozetės spragsi žaibais ir yra pavojus kad vieną diena supleškinsit ne tik savo butą bet ir visą daugiabutį. )
• Langai: plastikiniai; (Dar tikrai ne viename daugiabutyje galėsit atrasti tuos medinius langus kurie atsidaro besisukdami per lango centrą, tie langai ne tik pavojingi bet ir kiauri )
• Durys: įėjimo šarvuotos;( Duris taip pat būtina pasikeisti nes kaip ir langai seni mediniai taip ir durys čia bus įdėtos senos medinės ir ilgapirščiams čia kaip du pirštus apsisiot , tokias duris atrakint . Be to dažnu atveju gausite prie tokio buto ir rusį, kas yra labai gera vieta tik taip pat nepagailėkit gerų šarvuotų durų ir ramiai galėsit laikyt ten brangius dviračius ar ratlankius su žieminėm padangom )
• Sienos: lygintos – dažytos, vonioje – akmens masės, keramikinės plytelės; ( Jei dabartiniuose daugiabučiuose atlikus apdailą skundžiatės kreivom sienom, tai sovietiniuose butuose atrodo kad apdaila buvo atlikinėjama nesvarumo būsenoje. )
• Grindys: laminatas, vonioje – akmens masės, keramikinės plytelės . ( Va su grindim anksčiau daug kas dėdavosi tikrą medį ar parketą , dabar pereinama prie sintetikos , nors virtuvėse pas dažną budavo linoliaumas… )
• Sutvarkyti, įstiklinti ir apšildyti balkonai su apšvietimu, pilna apdaila. (Kaip ir sandėliukas taip ir balkonas įstiklintas yra MUST, nors rukyti jau galima nevisuose daugiabučiuose bet pravedint galvą ar palikti keletą daiktų neužkišant namų smagu. Ne visi šiuolaikiniia daugiabučiai turi balkonus, ką jua kalbėti kad jie būtų įstiklinti – retenybė. )
Pilnas paketas ir už gerą kainą 99 500 € (1 555 €/m²) dar pasiderėjimui vietos rasit. Taigi nėra toks ir prastas pasirinkimas tas senos statybos daugiabutis .
Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .
📷📷Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

Top
X