Klasikinis #Bendrabutis

Klasikinis #Bendrabutis
Rgp 17, 2021

#Bendrabutis – žinybinis namas laikinai gyventi: Studentų, statybininkų b. Taip parašyta žodynę.


Ar googlinsim ar kalbėsimės bendrabučio tema pirma mintis bus studentai. Studentų bendrabučiai yra kaip viruso mutacija kalbant apie bendrabučius. Jų pirminė stadija buvo baisi ,- apleisti kambariai ,smirda, netvarkinga , vakarėliai, alkoholis , narkotikai, daug žmonių gyvena mažoje patalpoje. Tačiau studentai vis tik palaikomi valstybės mutavo su bendrabučiais ir dabar jie kardinaliai pasikeitę , su daugiau tvarkos , daugiau kontrolės , pastatai nauji arba atrenovuoti , na tikrai situacija gerėja ir prie to taip pat prisideda universitetai. Tačiau ne apie studentų bendrikus šiandien.


Galima gyventi bendrabutyje ir nebūnant studentu, tik čia jau mutacija vyksta ne taip greitai ir kokybiškai kaip su studentais. Nuo pradžių tai bendrabutis yra iš esmės sovietinio tipo daugiabutis pastatas kuris buvo statomas kaip laikinas objektas statybininkams ar tiem patiem studentam. Juose figuruoje mažo ploto butai arba tiksliau atskiri rakinami kambariai ir turi ilgą koridorių kurio gale dažniausiai yra BENDRO naudojimo patalpos kuriose yra tualetas, dušas virtuvė ir skalbykla/džiovykla. Na tikrai neblogas iliustratyvus pavyzdys susipažinimui ir yra dabartinis pasidalintas skelbimas . Jei studentų bendrike dar kontrolę duoda budintis ir besikeičiant studentų sezonam atliekama bendra higienos tvarka , tai tokiuose objektuose kiekvienas už save.Dar tvarką kartais palaiko policija. Šiaip vaizdo reportažų galit daug rasti laidoje FARAI , ten kas antras išvietimas būna į bendrabutį su konflikto priežąstimi – buitis konfliktas. Na o pavartę skelbimus , filtrai būtų iki 30 000 eurų butai rasite nemažai ir foto galerijos pavyzdžių. Atskirti galėsit radę raktažodį bendrabutis, na o būna tokių kurie gėdijasi tai paminėti , tai jeigu nėra WC ir vonios bei virtuvės jūsų kambaryje tikėtina tai bendrikas. Nors yra galimybė visa tai atsivesti ir į kambarį bet labai mažai kas tai daro , reikalų ir finansų daugiau nei naudos.


Ne paslaptis kad ten gyvena mažesnes pajamas gaunantys piliečiai , arba gaunantys tik pašalpas. Taip taip yra ir tokių kurie naudoja tiesiogine paskirtimi norėdami laikinai apsigyventi , gal susitaupyti pinigų geresniam būstui bet tokių ten mažuma. Kadangi už komunalinius mokesčius vis tik reikia mokėti visiem anksčiau ar vėliau tie bendrikų buduliai būna iškeldinami dėl nesumokėtų mokesčių , vis tik svarbiau išgert ar kokių stipresnių svaigalų paragaut. Tai situacija šiek tiek gerėja ir tuos butus nuperka mažieji investuotojai . Butai nedideli , nedaug kainuoja,nedaug kainuoja ir jo atnaujinimas, procesas paprastas : Nuperki, išmeti viską kas tik ten yra , sudedi naujas PIGIAS grindi , nudažai sienas kuo praktiškiau ir nuperki kelis naujus pigius baldus. Visur esmė nepersistengti su kokybe ir neišlaidauti , nes prasmės čia dėti pinigų į kokybę nėra. Ar verta pirkti ir investuoti ? Kodėl gi ne , tik reikalų čia tikrai yra. Net jei viską sutvarkysit būsimus nuomininkus rasti bus iššūkis. Ne tai kad jų nebus ir trūks… Visų pirma Jūs norėsit rasti padorius nuomininkus , o padorių bendrabūtyje ne dauguma. Norėsis kad jie būtų mokūs ir nesunaikintų net ir tų kelių naujų baldų kuriuos nupirkot. Jei vis tik atrasit kad ir padorų studentą ar sunkiau gyvenančią šeimą kuri šiaip netaip pajėgs susimokėti ir taip nedidelę nuoma ji bendrabučiuose daugiausiai iki 300 eurų gali kainuoti bet čia jau geriausiu atveju . Tai tas nuomininkas norės ir kaimynų normalių , kam jam kankintis su girtuokliais kurie neleis ramiai gyventi. Čia užburtas ratas , geriausiai reiktų vadovautis posakiu – atitiko kirvis kotą. Koks būstas toks ir gyventojas .


Patarimai ieškantiems bendrabučio. Jei ieškaisi sau: būtinai pradžioj pasižiūrėk bent jau kokie kaimynai gyvena aplink tavo būsimą butą. Kitas patarimas ar sau perki ar norėsi pernuomoti , būtinai viską iš ten išmesk išlupk grindis perdažyk sienas įsidėk šarvuotas duris ir plastikinį langą , neaišku ar ten nesiveisia koks naujas korona virusas po ankstesnių gyventojų. Bet ar ten veisiasi kiti ropojantys gyventojai manau turėtumėt suprasti automatiškai – bet taip . Investuoti galima tikrai, gera pradžia nedaug turintiems pradinių pinigų tokiam žaidimui ,bus gera pamoka. Tačiau kaip ir minėjau nuoma čia geriausiu atveju bus iki 300 eurų . Perparduoti net gerai atnaujinus butus čia stipriai uždirbti taip pat nepavyks nes yra tam tikros logikos lubos ( bet kuris pilnavertis butas su savo tualetu ir vonia bus geresnis pasirinkimas nei bendrabutis, o tokių tikrai galima rasti iki 50 000 eurų jau visai padoriai įrengtų ) .


Yra ir šių dienų bendrabučiai . Vienas jų „Liv_in Vilnius" co-living kompleksas prie Ozo prekybos centro. Esmė panaši tu irgi gyveni kambaryje tik jau visuose yra tūlikas ir dušas o skalbykle naudojatės bendrai. Skirtumas tik toks kad ten jau yra visiškai nuajas pastatas , naujai įrengtas ir ten nuomos kainos prasideda nuo 360 iki 520 eurų per mėnesį. Tik čia jau vėl perlipa logiką nes kam gyventi naujame bendrabutyje kai už tokią kainą gali net ir tame pačiame Ozo parke išsinuomoti pilnavertį butą tik SAU. Tokia paslauga naudojasi nebent užseniečiai kuriuos įdarbina tam tikros įmonės ir suteikia būstą.


Na bendrabučiai tikrai nebūtų mano pasirinkimas,jokia forma, bet kažką gal sudomins šita niša.
 
 

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .


📷📷Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

Top
X