Daugiabutis draustinio teritorijoje. #Gelvonuterasos

Daugiabutis draustinio teritorijoje. #Gelvonuterasos
Rgs 13, 2021

Artūro Zuoko palaimintos #Gelvonuterasos .

Šeškinės ozas – unikalus gamtos paminklas Vilniaus mieste. Tai siauras ir ilgas, daugiau kaip kilometrą besidriekiantis kalvagūbris, kurio aukštis vietomis siekia 20 metrų. Šis unikalus reljefo darinys, kurio saugoma teritorija apima daugiau kaip 7 ha, susiformavo maždaug prieš 16 – 18 tūkstančių metų, kai Vilniaus apylinkėse tirpo paskutinis ledynas. Aižėjančiame ledo masyve tirpsmo vanduo išgraužė plyšius, sunešė smėlio, žvirgždo ir uolienų sąnašas, atidengė ledyno sustumtus riedulius. Visa tai galiausiai virto kalvagūbriu, kurį šiandien supa Vilniaus miestas. Tai gamtos oazė triukšmingame Vilniuje. Jis prasideda Ozo–Gelvonų gatvių sankryžos kampe ir daugiau kaip kilometrą tęsiasi į šiaurės rytus, kur baigiasi nedideliu, žaviu termokarstinės kilmės ežerėliu.

Kiekvienas Vilniaus rajonas turi savo niuansų. Kiekviename rajone yra geresnių ir blogesnių kampų. Kiekviena bendruomenė gyvenanti konkretaus rajone gatvėje žino geriausiai tos lokacijos privalumus ir trūkumus. Čia iš tos serijos kur ranką prie širdies pridėjęs gyveni nors ir senos statybos daugiabutyje bet sau sakai : „Blogiau nebus, bent jau prieš langus neišdygs kitas daugiabutis“ . Bet likimas tau sako : Palaikyk mano alų ( hold my beer ) .

“Pradėjus domėtis minėtomis statybomis, paaiškėjo, kad 2560 kv. m grąžintinas natūra žemės sklypas Gelvonų g. 1b Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus buvo suformuotas dar 2013 m. ir grąžintas piliečiams natūra. Sostinei tuo metu vadovavo vėl į politiką bandęs grįžti Artūras Zuokas, gyventojų teigimu, prisidėjęs ir prie šio sklypo tokioje išskirtinėje vietoje atsiradimo. Dar įdomiau susiklostė leidimo statyboms išdavimo klausimas. Sostinės savivaldybė, į kurią buvo kreiptasi 2018 m., jį išduoti atsisakė. „Vilniaus miesto savivaldybės administracija nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo statybai minėtame sklype dėl teritorijos revitalizacijos sprendinių, t.y. sklypo plane nenurodytų papildomų sprendinių pagal įsipareigojimus, aptartus susitikime su gyventojais – dviračių takas, dviračių stovai, želdynų tvarkymas parko zonoje. Projekte nebuvo pakankamai ir tinkamai pateikiami sprendiniai bendrojo plano nuostatoms įgyvendinti, kadangi pagrindinai tvarkoma tik teritorija aplink statybos sklypą", – rašoma iš savivaldybės gautame atsakyme.

Yra ar buvo toks atlikėjas Dūmas iš kelias į žvaigždes , turi labai gerą dainą – “Reikia tept” vadinasi . Tokia gera kad paliksiu komentaruose. Tai “back on track” jei savivaldybė neišdavė tai tą formalumą suteikė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Gyventojams išsakius pastebėjimus apie galimus statybų tvarkos pažeidimus ir dalies SLD punktų, susijusių su lietaus kanalizacijos įrengimu (kaip bus sprendžiamas lietaus kanalizacijos, dažnai užliejančios esamų namų rūsius, klausimas.), nevykdymą, inspekcijos atstovai minėtas statybas patikrino ir, kaip ir buvo galima tikėtis, jokių pažeidimų nerado. Neužkliuvo jiems ir tai, jog, gyventojų teigimu, vystytojai pažeidė Ozo parko apsaugines ribas ir įsibrovė į draustinio teritoriją. Visus šituos ferverkus šaudė esami gelvonų bendruomenės gyventojai. Ir šitie ferverkai arba signalinės raketos buvo labai geros ir taiklios bet pašaudė kaip per naujus metus ir liko laukti kitų naujų metų .  Įmonė kuri vysto šitą projektą UAB “Edensa” pasirinko seną gerą ignoravimo poziciją. Įdomu, kad net leidimą išdavusi inspekcija taip pat nesugebėjo atsakyti, ar jai pateiktame ir patvirtintame projekte buvo pašalinti savivaldybės įvardinti konkretūs trūkumai. Dar suinteresuotos grupės kalbino ir pardavimų atstovą – brokerį bet kaip jau ir taip aišku, iš jo atsakymo taip pat nesulaukė. Taigi, dabartiniai Gelvonų gatvės gyventojai gaus ne tik šviesą jiems užstojantį pastatą, bet, tikėtina, taip ir nesulauks sutvarkytos aplinkos, nes klausimą apie teritorijos tvarkymą ir dviračių takų įrengimą, SLD išdavusi inspekcija, panašu, „praleido".Su nerimu jie klausysis ir orų prognozių. Reikalas tas, kad nei savivaldybė, nei Gelvonų g. namus administruojanti įmonė niekaip nesugebėjo sutvarkyti lietaus kanalizacijos sistemos, todėl per liūtis jau ne kartą buvo užpilti gyventojų rūsiai. Šią sistemą, pasak gyventojų, pagal SLD turėjo sutvarkyti naujojo pastato statytojai, tačiau tai, bent kol kas, nebuvo padaryta. Dabar, prie nesutvarkytos sistemos prijungiant dar vieną statinį, problema, su kuria, tikėtina, susidurs ir naujojo namo gyventojai, tik didės.”

Nepaisant šių aktualijų, statybos į pabaigą o ir sold out’as taip pat į pabaigą . Liko 1 parkavimo vieta neparduota ir 2 butai.Nors šitą info dar pasitikslinčiau šitam bardake, nes puslapyje kaip pvz pirmame aukšte rodo 1 laisvą butą 60,02 m²  ploto , tačiau jau skelbimuose aruodas.lt būtent šitas butas yra 56,22 m² nurodytas . Tada butas 1 aukšte 59,33 m²   nurodytas puslapyje rezervuotas , o skelbimuose laisvas. Ir daug kituose aukštuose chaoso kur nesuprasi kaip yra ištikrųjų, tai kam aktualu siūlau tik skambinti ir klausti realios situacijos.  Butų kainos svyruoja nuo 2 017 €/m² iki 3000 €/m² . Šiaip kaina tikrai labai nedidelė , 3k už kvadratą siekia tik paskutiniame aukšte du didžiausi butai kurie parduoti, visuose kituose aukštuose kaina sukasi aplink 2k už kvadratą. Pastatas bus tik A energetinės klasės nes leidimas statybai išduotas išduotas dar gerokai anksčiau prieš aukščiausių reikalavimų įteisinimą šiaip net tech. aprašyme nurodo kad teoriškai gali ir B klasę daryt, bet iš geros valios pasistenks A . Kitas išskirtinis privalumas tai lokacija. Čia praktiškai regioniniam parke pastatytas daugiabutis tai kur tau nebus gera lokacija. Tikimybė kad ir prieš šitą daugiabutį prieš langus atsiras kažkas, yra labai maža, bet vis tik yra , nes nu o ko ne. Šiaip man klausimas ar kas nors žino kaip galutinai atrodys pastatas, nes net pačiam projekto puslapyje vizualizacijų bent jau 3 skirtingos yra , gal jie net patys nežino kokias galutinias medžias gaus . Neapsikrauna šiuo klausimu statytojas, kaip bus taip .

Dar vienas puikus pirkėjų klaidinimas .Interneto puslapyje skiltyje APIE rašo: “Butai parduodami su pilna daline apdaila” . Nuėjus ant bet kurio išsirinkto buto ir atsisiuntus jo techninį aprašą matau kad butai yra su tiesiog paprasta daline apdaila. Negana to aruodas.lt skelbimuose visur taip pat nurodo info : “Butas parduodamas su daline apdaila. Esant poreikiui, yra galimybė užsisakyti pilną apdailą.”

Na ir dar vienas klausimų keliantis punktas. “Saulės baterijos pastato energetiniams nuostoliams sumažinti”.Taip parašyta skelbimuose prie aprašymo . Vizualizacijose taip pat visur pavaizduotos saulės baterijos. Tačiau prie internetinio puslapio skilties APIE ir poskyrio draugiškas aplinkai rašo : “Pastato stogas paruoštas įrengti saulės kolektorius pastato elektros sąnaudoms sumažinti” . Tai paruoštas įrengimui ar bus įrengta ?

Dar toks dviprasmiškas : “Statybai naudotos gamtą tausojančios medžiagos” . Tikrai norėčiau sąrašo su tų medžiagų sudėtimi ar funkcijom kurios tausos gamtą.

Ir galiausiai man patikusi frazė skiltyje APIE : “Pasikalbėkime apie Jūsų svajonių namus” . Akivaizdu, kad šitas projektas tikrai nėra svajonių namai bent jau man, o kalbėtis su brokeriu apie mano svajonių namus prasmės nėra .

 

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

https://www.patreon.com/apziuretasnt

Top
X