Projektas kurio tautiečiai laukė kaip išganymo. #Revingis

Projektas kurio tautiečiai laukė kaip išganymo. #Revingis
Rgs 19, 2021

Tai nėra tušti plepalai. Tą geidžiamą laukimą įrodo rezervacijos. Mega giga projektas Vilniuje Vilkpedėje. Ar žinote apie ką aš ? Yes. #Revingis

2020 metais sausio 6 dieną spaudoje pasirodė vieša info apie šį projektą ir mes šiek tiek pradėjome kelti klausimus grupėje apie tai. Jau tada susidomėjimas buvo didžiulis. Mes diskutavom, mes kalbėjom, mes spėliojom. Kodėl smagu apie viską kalbėtis grupėje , nes gali grįžti laiku atgal ir pasižiūrėti kas pasiteisino , kas buvo teisus o kas klydo. Iškelsiu įrašą auštyn iškart po šia apžvala, galėsim dar kartą prisiminti tą diskusiją. O šiandien įsitraukime į projektą šiek tiek daugiau .Pavadinkime tai mini apžvalga ir net ne viso projekto ar kvartalo o tik vieno daugiabučio projekto #Revingis / River Space .

 

Tai labai išsiskiriantis projektas kurį sudarys 4 būsimų gyvenamųjų namų atskiri kvartalai : Park Space, City Space, Art Space ir River Space juose  preliminariai bus apie 650 butų išviso kartu sudėjus.Butų gali būti ir mažiau kadangi jau dabar perbėgus per aukštus ir planus matosi kad kai kurie butai yra sujungti ir taip gaunami ne identiški butų aukštų planai. Kuo tai padaro dar unikaliau , nes „pre order“ laikotarpiu  River Space kvartalą kurį sudaro 4 atskiri daugiabučiai ir juose esantys 148 butai išpirko arba teisingiau sakyti užsirezervavo net 128 pirkėjai ir to pasekoje šiandien liko tik 20 laisvų butų visame kvartale.Dar įdomiau yra tai, kad iki pat šiandien dienos kai Jūs skaitot šią apžvalgą vis dar nėra duotas statybų leidimas.Iki pat šiandien ten vis dar yra milžiniškas plikas ir žolėm apaugęs laukas kuris aptvertas tvora ir nieko daugiau ten nėra ir niekas nevyksta na žvyrkeliuką pasidarė kad ne per tešlas sunkvežimiai važinėtų . Čia kažkas panašaus į Tesla ir jos flagmaną Roudster modelį, kurį pristatė jau prieš keletą metų. Visi gali pre order‘int , bet kada jis tiksliai bus pradėtas gaminti ir ar išvis bus gaminamas niekas nežino iki šiol , bet norinčių eilė auga su kiekviena diena.  

Kas šiandien yra žinoma. Vystytojas yra  „Galio Group", o statytojas bent jau šio River Space kvartalo bus PST – Panevėžio statybos trestas. Tiek vystytojas tiek statytojas su solidžia patirtim ir portfolio .Tarkim PST statė projektus P9 / Bošto skveras / bei vieną iš Paupys kvartalo etapų taip pat.Galio group padarė arba užbaiginėja tokius sold out‘inius projektus kaip Namai Kintai / Žvėryno parkas.Beje daugelio iš šitų projektų apžvalgas rasite ir grupėje – search it.  Ir čia kalbu tik apie gyvenamuosius projektus ir darbų pavyzdžius kuriuos bet kuris iš mūsų gali nuvykti ir pasižiūrėti gyvai.

 

Kas yra žinoma iš šio konkretaus River Space kvartalo. Apart to kad negautas dar statybos leidimas.

Jį sudarys 4 atskiri daugiabučiai . iš viso 148 butai . Iš to skaičiaus jei gerai supratau 6 komercinės patalpos kurios jau parduotos. Liūdnos naujienos ties energetinio efektyvumo klase ir tai kad vystytojas net klaidina rašydamas kad tai yra aukščiausi standartai . A+ klasė . Ne, tai nėra aukščiausi standartai ir tuo pačiu energetinė klasė. Nuo šių metų sausio 1 dienos naujiem statomiem objektam, kurie leidimus yra gavę nuo šių metų yra reikalaujama A++ energetinė klasė , čia ir yra aukščiausi standartai. Toliau aiški yra ir kaina. Nuo 3 154 €/m²  iki 4 757 €/m² beabejonės už dalinę apdailą. Čia yra ribos iš to kas liko iš tų 20 laisvų butų.Vilkpėdės butų kainų vidurkis šoktels neatpažįstamai . Kas dar įdomu jog labai daug butų yra dideli.Vos keli butai yra 30 m² vos vos daugiau yra 40 m² o didžioji masė prasideda nuo 60 m²  ir kopia labai stipriai ir net peržengia 120 m²  plotą. Dideli butai, mažai kaimynų , mažiau kaitos. Na to pasekoje, sudėjus buto plotą , kvadrato kainą vidurkis bus apie 300 000 eurų už dalinę apdailą. Kas dar yra matoma tai išskirtinis ir man labai patinkantis eksterjeras . Ar Jūs matot taip pat senų kineskopinių televizorių vizualizacijas ? Na tų kur su kupra didelių televizorių…Nu labai nais.  O balkonai… Ypač tie kurie pavadinkime televizoriuose yra Osom, tokius panašius balkonus gyvai pamatyti galit Paupio projektuose keliuose ir Pilaitėj yra toks kotedžų kvartalas „Šiaurės pašvaistė“. Bet net ir ne televizorių dizaino daugiabučiuose bet ir kituose tie keistų formų balkonai atrodo puikiai. Gal ir nėra jie praktiški, bet mes ne apie Norfa kalbam. Nes praktiški žmonės renkasi Norfa. Juokauju…

 

Neperšokus griovio nereik sakyt OP. Na tarkim gaunamas leidimas pagal planą ir šio pirmojo etapo (RIVERSPACE) statybų pabaiga numatoma 2023 m. IV ketv. Kitas dalykas ką reikia įsivertinti tai kad vis tik čia yra Vilkpėdė. Kas čia tikrai labai arti tai vingio parkas, o visa kita per kamščius reikės vienaip ar kitaip nusigaut į tašką B kad ir kur jis bebūtų. Na aišku dviračiai paspirtukai ir bla bla bla , tikėtina su Akropolis2 atidarymu čia stipriai keisis ir viešasis transportas su ženkliai padidėjusiu srautu , bet jo dar reikia sulaukti.Išlieka tos pačios dvejonės dėl didžiojo akropolio ir sinergijos su gyvenamųjų daugiabučių kvartalu . Paupyje dabar yra milžiniškas žmonių judėjimas, kurio gal ne visi gyventojai tikėjosi o tuo labiau norėjo. O čia bus ne tik didelis žmonių judėjimas bet ir didelio automobilių srauto , bei fūrū vežančių prekes į Akrą  ir autobusų pilnų turistų srauto. Beje kaip tik vienoj iš vizualizacijų matosi prie pat projekto autobusų parkavimo vietos.

 

Tai gal pradžiai tiek su ta mini apžvalga, pilnai aptarsime kai bus pradėtos statybos, atsidarys likę kvartalo projektai ir žinoma paskelbtos akropolio statybos , tada visi taškai susidės ant i.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

Top
X