Maži negyvenamosios paskirties namukai prie tvenkinio. #Ežerovilos

Maži negyvenamosios paskirties namukai prie tvenkinio. #Ežerovilos
Spa 11, 2021

Tiek daug sąvokų painiavos dar nesu matęs. #EžeroVilos

 

Visų pirma šalia šio projekto jokio ežero nėra. Artimiausiu ežeru pavadinti galima Gineitiškių, Salotės arba Gėžūžės. Taigi pavadinimas „Ežero Vilos“ jau suteikia netikslią informaciją. Tas vandens telkinys yra Buivydiškių pirmasis tvenkinys.Tvenkinys ,- nėra ežeras. Tų tvenkinių yra net 7 . Kalbant apie šiuos tvenkinius, tiesa sakant dabar jau nėra net ir to tvenkinio , nei pirmo nei antro. Unikali galimybė pamatyti kaip atrodo tvenkinys kuriame nėra vandes yra apsilankyti ten dabar. Nuvykit pavaikštinėkit pasidairykit , verta dėmesio, ilgai taip nebus.Mačiau daug žmonių vaikšto su metalo detektoriais ir randa dalykų ( ginklai, monetos, valstybiniai numeriai, laikrodžiai, telefonai ) . Dabar vyksta tvarkymo darbai, tik gaila, nes tie darbai bus tik kosmetiniai.Neseniai lūžo viena pertvara kuri buvo atsakinga už to vandens neišbėgimą ir vandenukas ištekėjo jai lūžus.Tai štai kuo tvenkinys skiriasi nuo ežero . Iš ežero taip lengvai vanduo neišbėgs… Dabar lik ir būtų puikus metas išvalyti tą teritoriją surinkti padangas , šiukšles ir ta dumblą, bet mano žiniomis ten bus tvarkomos tik būtent tos pertvaros , kai kurios krantinės ir tikėtina stambios šiukšlės bus surinktos ( o gal ir ne ) , visa kita bus vėl užpilta vandeniu prileista naujų žuvų ,beje tame tvenkinuke gyveno apie 1 toną žuvų.  Tai teoriškai aplinkos tvarkymui bus atlikti kardinalūs pokyčiai bet realiai tik kosmetinis remontas .

 

Judam toliau. Vilos, namai, butai. Nei čia tas nei anas. Vien jų plotų pasirinkimas netinka nei vienai kategorijai – nuo 44 kv. m iki 70 kv. m.  Na bet pritraukim prie namo , kadangi visi bus atskiri pastatai nesilies nei sienom nei garažais. Tai mini namukai arba užsienyje vadinami „tiny house“. O kodėl jie tokie mini, nes statomi komercinės paskirties objektų teritorijoje ir skirti poilsiui , jie visi 46 objektai bus – negyvenamoji paskirtis bei linksmiuojami šiomis sąvokomis : poilsio paskirties, viešbučių, svečių namai .Bet labai svarbus momentas šitą paskirtį ir sąvokas labai stipriai viešina ir jei tu pirksi , tai tikrai žinosi ką perki , niekas nuo tavęs nieko neslepia. Buvo ir aišku yra tokių slapukų kurie negyvenamas patalpas prakalinėja kaip gyvenamas , bet šitas atvejis visai kitoks.Jeigu dar plėtotojas parašytų kas laukia iš mokestinės pusės įsigijus tokias patalptas išvis būtų puiku.  Kitas momentas kad parkavimo vietų bus tik 24 tai per pus mažiau nei bus NT objektų, kur kiti statys savo mašinas galima tik kelti klausimus o atsakymus pamatysim vėliau.  Energetinio efektyvumo klasė – A+. Vėlgi ne šios kategorijos lubos A++ , bet kai projektas net apibūdinamas vystytojų kaip – nesudėtingas statinys, tai A+ yra sočiai .

 

Stato ir diriguoja klaipėdiečiai UAB „Amirex“, projekto rengėja – taip pat Klaipėdoje registruota bendrovė „Danės projektai“. Tas kas praeina ir sueina Klaipėdoje nebūtinai praeis Vilniuje . Bet pagyvensim pamatysim. Beje projektas randasi Vilniaus miesto teritorijoje, kartais tos ribos tarp miesto ir rajono yra juokingos. Kitoj pusej tvenkinio jau skaitosi rajono teritorija. Šie nesudėtingi statiniai kainuos kaip labai sudėtingi ir prabangūs butai miesto centre. Maždaug nuo 2 248 €/m² kaip šio skelbimo aprašyme 122 000€  iki net 3 800 €/m² žinoma už dalinę apdailą ir 238 146 €.Brangiausi be abejo yra pirmoji fronto linija su geriausiu vaizdu į tvenkinį. Ooo taip, kainos žvėriškos. Gal viena iš priežąsčių ir yra kaina , kalbant apie projekto pardavimus, nes tik 4 mini namai rezervuoti iš 46.Vėlgi rezervuoti nereiškia nupirkti.Kas dar atrodo neitin užtikrinama , kad daugiau nei puse  projekto investicijų yra gauta per sutelktinio finansavimo paltformą . Kas norėjo prisidėt prie finansavimo ir projektui parsidavus atgauti pinigus su procentais galėjo ir vis dar gali tai padaryti. Lets invest platforma vadinasi ir dabar jau net 4 etapas yra projektui finansuoti . Tai projekto bendros investicijos yra apie 4 milijonus o daugiau nei pusę virš 2 milijonų sumetė atskiri žmonės.Klausimas kas bus su investuotojais jei projekto nepirks .

Gan daug komunikuoja apie nuomą. Bus teikiama trumpalaikės ir ilgalaikės nuomos paslauga „Numatoma svečių namus nuomoti ilgalaikei ir trumpalaikei nuomai. Svečių namai būtų prižiūrimi operatoriaus, kuris organizuotų valymo paslaugas, apsaugos paslaugas, teritorijos priežiūros paslaugas. Svečių namai bus pritaikyti priimti nuomininkus „išmaniomis“ sistemomis. Rezervacijos, apmokėjimai, patekimai į svečių namus „raktų kodai“ bus vykdomi internetu – mobiliaisias telefonais. Tokios sistemos plačiai naudojamos Europoje“, – rašoma projektiniuose siūlymuose. Na jeigu tame tvenkinyje būtų kažkas panašaus kaip prie Palangos vandenlenčių parkas  „Cable park 313“ , beje tame parke labai jau panašaus stiliaus namukai ir egzistuoja pramogautojam kurie atvyksta savaitgaliui ar ilgiau. Tai aš suprantu kad čia gerai eitų nuoma sezono metu , o ne sezono metu jeigu prie miškelio būtų pirčių ir kubilų kompleksas. Tačiau nei to nei to nėra ir galimai nebus. Tai su ta nuoma čia toks gilus pasvarstymas ar kažkas gautųsi. Bet vėlgi čia ne daugiabutis su butais, nieko panašaus aplinkui nėra o ir klausimas ar Vilniuje atrastume kažką panašaus , tai tikėtina vienas kitas eksperimentuotojas atsirastų už adekvačia nuomos kainą. Aplinkui butus išsinuomoti kainuoja apie 500 – 600 eurų per mėnesį naujos statybos. Tai reiktų atsižvelgti nustatinėjant nuomos kainą šiems poilsio namams. Bet ta nuomos komunikacija tik kaip siūlomas variantas nusipirkus šiuos NT objektus. Pardavėjo tikslas yra parduoti o Jūs darykit ką norit nors ir gyvenkit negyvenamos paskirties dėžutėj.

 

Pirkti kaip gyvenimui skirtą objektą nemanau kad logiška. Vien tai garsiai minima savoka kad tai negyvenamos paskirties patalpos, turėtų būti atgrasanti mintis. Norisi čia gyventi ? Šalia yra ne vienas gyvenamosios paskirties parduodamas objektas kaip: MO garden, Pajustis, kurie turi tiek butų tiek kotedžų pasiūlymų. Be to jau labai greitai šalimais išdygs kiti daugiabučiai arba kotedžai . Prie pat Ežero vilų jau pardavinėjamas sklypas daugiabučių statybai už beveik milijoną. O vos už kelių medžių priešais nupirktas sklypas Groupinvest įmonės Mozūriškių g. kuriame taip pat bus naujas NT objektas gyvenamosios paskirties. Alternatyvų yra ir dar bus daugiau jau greitai , tad šį projektą „Ežero Vilos“ teigiamai vertinčiau tik jeigu jis bus būtent pritaikytas ir realizuotas nuomos principu su papildomom pramogom būsimiem poilsiautojam.Arba tu pirkdamas puikiai suvoki kad tai yra tavo poilsio namai ar dirbtuvės ir čia gyventi neketini.

 

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

 

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

 

Top
X