Kiek Paryžiaus rasim Užupio projekte #VilniausMonmartras?

Kiek Paryžiaus rasim Užupio projekte  #VilniausMonmartras?
Spa 18, 2021

Monmartras (pranc. Montmartre) – Paryžiaus rajonas, įsikūręs ant aukščiausios miesto kalvos (130 m), nuo kurios atsiveria Senos upės slėnyje plytinčio miesto panorama. Vilniuje irgi yra monmartas. Užupio monmartas. Užupis nuo seno vadinamas menininkų, bohemos rajonu ir lyginamas su Monmartru Paryžiuje bei Kristianijos rajonu Kopenhagoje. Gandų suintriguoti Paryžiaus Monmartro atstovai netgi patys atvyko į Užupį ir nuo to laiko Užupio kūrybinė grupė kasmet vyksta į Monmartro festivalį Paryžiuje. Rajone kabo simbolinė lenta, skelbianti apie šių dviejų vietų draugystę. Kad nebūtų per mažai monmartrų yra ir dar vienas. NT projektas #VilniausMonmartras.

 

Vystytojų marketingistai labai stipriai nepersistengė ne tik su pavadinimu, kuris akivaizdu paimtas nuo Prancūzijos rajono ir viso Užupio antro vardo, bet net ir visa projekto architektūra jau kažkur matyta… Už kelių metrų yra labai panašus tik ženkliai didesnis, daug erdvesnis, labiau atitinkantis Paryžiaus tematiką ir jau ilgai puošiantis Užupį à Darnu group projektas kuris pradėtas statyt dar 2015 metais „Užupio krantinės“ . Taigi čia yra toks copy paste projektas kurį vysto Groupinvest UAB ir Larėjas UAB. Čia kiek suprantu bus vienas rimčiausių jų projektų nes iki tol nieko ypatingo nebuvo: keletas kotedžų Kalnėnuose, Lazdynėliuose prisidėjo prie daugiabučio.

 

Dviračio išradinėt irgi nereikia, Užupiui tokia architektūra puikiai tinka ir turi išskirtinimo prieš lego blokų dėžutes, kad ir tuose pačiuose Markučiuose. Projekto energetinė klasė A+ nors mačiau skelbimuose patys tarpininkai kurie pardavinėja šito projekto butus kai kur nurodo A klasę. Labai neprofesionalu kai nežinai ką pardavinėji. „Vilniaus Monmartras“ – du pastatai, 46 butai. Šiandien liko 3 butai ir visai dideli 64 ir 67 kvadratinių metrų. Beje jau atsiranda ir perpardavinėtojai norintys uždirbti lygioje vietoje. Už 34,6 m² dalinės apdailos butą norintys net 163 800 € (4 734 €/m²) . O realiai kainos perkant iš vystytojo yra  (3 766 €/m²) – (4 091 €/m²) o pirmieji butai buvo ir po 3000€/m² . Ar tai yra brangu ? Gerai paieškojus arba palaukus dar kelių naujų besistatančių projektų tam pačiam Užupyje galima rasti ir pigiau. Na tarkim pora jau dabar pardavinėjamų mano giriamam Užupio krantinių projekte kuris prie pat randasi šito Monmartro yra identiškos kvadratūros butas 63,4 m² už 315 000 € (4 968 €/m²) , tik skirtumas kad jis pilnai ir skoningai įrengtas. Arba kitas  71,57 m² už 275 500 € (3 849 €/m²) , vėlgi pilnai įrengtas butas pilnai pastatytame kvartale su erdviu vidiniu kiemu . Abu paliksiu komentaruose pasidairymui ir pasilyginimui. Tai iš vienos pusės monmartras Brangus . Iš kitos pusės nusileidus nuo kalno į Paupy ten kainos sprogsta nuo 4000 už visiškai pliką iki 10 000 eurų už prabangiai įrengtą. Tai lygininat šį pavyzdį Monmartras pigus gretimos kaiminystės atžvilgiu.  

Dar vienas projektas kur vizualizacijos nuteikia labai optimistiškai, o realybėj turi pabusti iš sapno ir keltis. Tarkim metaliniai balkano turėklai. Vizualizacijoj jie išpūsti ir lenkti ir atrodo tikria pompastiškai efektingai, o realybėj jau tik tiesūs .Kurie jums gražiau atrodo ? Toliau erdvės pojūtis vidiniame kieme. Vizualizacijose atrodo kad ten yra daugybė erdvės su atsiveriančiais pukiais vaizdais į tolį. Realybėj nesu tikras ar dviratininkas su mamyte ir vežimėliu prasileks tam kieme. Dar tas vidinis kiemas yra tik dekoratyvinis jame nei tu leisi laiką, nei bendrausi su draugais ar artimaisiais. Jis tiesiog per mažas, suspaustas ir ten tiek sienų kurios sudaro aido efektą, kad visa pokalbį betkuris kaimynas galės drąsiai girdėti net neišėjęs į balkoną.Tai kieme asmeninių pokalbių geriau nedarykit .Tada tie vaizdingi toliai kurie teoriškai turėtų būti bet realybėj vienoj pusėj iš anksčiau stovintis daugiabutis, kuris beveik uždaro visa teritoriją nors pati pirma vizualizacija įėjus į projekto puslapį rodo kad daugiabutis vos vos bus išsikišęs, o iš kitos pusės didžiulė gal 4 metrų siena atribojanti nuo lūšnynų, surudijusiais stogais ir azbesto stogais, kurie puikiai matomi iš bet kurio balkono ar tiesiog pasilipus ant kalvos.Tai ne tokia jau ir Monmartriška ta aplinka.Na laikinai gal bent gėlės kurias žada vystytojas visiem kurie nusupirko butus nupirkti į balkonus . Rašo kad duos pilną balkoną gėlių , aš nujaučiu kad bus dovanų čekis už 100 eurų išsirinkti tam tikroj gėlių parduotuvėj kurioje gausit vieną kaktusą už tą sumą. Beje kažkuriuo momentu jie vietoj gėlių siūlė kruasanų prenumeratą metams. Ko labiau norėtumėt Jūs gėlių pilno balkono ar bandelių metams ?

Įdomesnis akcentas . Įrengiama išmanioji laiptinės durų atidarymo sistema piršto antspaudu.Įėjimas į laiptinę su piršto antspaudu ?  Labai smalsu bus išgirsti atsiliepimus gyventojų metų bėgyje .

 

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

 

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

Top
X