Mikro loftai pramonės darbuotojams #Bauhaus

Mikro loftai pramonės darbuotojams #Bauhaus
Gru 21, 2021

Pramonės, komercijos ir logistikos aktyvumu garsėjančiame Vilniaus Panerių mikrorajone, Kirtimų g. 51A baiginėjamas Loftų klasės pastatas #Bauhaus .

 

Loftai madingi populiarūs ir jų Vilniuje daugėja ir man tai patinka, vis kažkas naujo, nors tinka ne kiekvienam bet savo auditoriją neabejotinai jie turi. Šiaip tikras loftas arba loftų standartas yra bent jau 100 kvadratinių metrų erdvė su aukštom lubom dideliais vitrininiais langais, kur ir atsistojus ant antresolės bus pakankamai erdvės ir nereikės vaikščioti palenkus galvos. Lietuvoje tokių nėra daug , dažniausiai pradedant projektą ir paviešinus parduodamas patalpas nuperkami du butai sujungiami į vieną ir šiaip ne taip gaunasi kažkas panašaus į tą tikrąjį loftą. Neabejotinai dominuoja MINI loftai kurie vidutiniškai sieka 50 kvadratų ir sakyčiau tokios išsigimusios pailgos kaip dešra formos , sakyčiau kaip kalėjimo kamera bet kad ir tos yra tokios kvadratinės. Čia turim dar mažesnę kategoriją MIKRO loftai , nelabai suprantu kodėl vystytojas pasivadino kad jie yra mini , gal išsigando vadinti save tikruoju apibūdinimu, bet čia mielieji ne mini, o mikro loftai.


Concept lofts – Loft development , specializuotas loftų vystytojas.Tačiau jie kaip suprantu slepiasi po įmone UAB Jungtiniai Projektai, kuri iš esmės ir viską stato vysto projektuoja ir prižiūri .Na ganėtinai painu užslaptinta ir niekur neviešinama, tam neabejotinai yra priežąstys, bet nesvarbu kol tai tikrai nėra ištikrųjų svarbu.  Abiejų įstaigų kontaktus rasite komentaruose galėsit patyrinėt tiek jų darbus tiek pateikimą, bet loftų tematikoje juos vienija šie jau žinomi projektai: SoHo Lofts/ Soho Mini Lofts – Smolensko g. 10D, Vilnius . Belmonto Loftai – Kaukysos g.18, Vilnius . Radio Lofts -Vytenio g. 50, Vilnius.

 

Kalbant apie Bauhaus Kirtimų g. 51A loftų pastatą jo paskirtis absoliučiai kitokia nei ankstesnių išvardintų loftų projektų. Jei  ansktesni projektai buvo arti miesto centro teritorijose,   kuriose daug didesnė paklausą norinčių ten nuomotis ar nusipirkti būstą ir gyventi , tai šis projektas skirtas tik aplinkinės teritorijos lankytojams, o jie yra pramonės įmonių darbuotojai, dar labiau sukonkretinant tikėtina, kad užseniečiai.  Toje teritorijoje įsikūrusios gamybinės, logistinės sandėliavimo paskirties centrai ir kitos pramonės srities šakos , kitaip sakant konkreti lokacija konkrečiai paskirčiai . Teritorijoje yra tokios įmonės kaip Thermo Fisher Scientific Baltics , Maxima LT logistikos padalinys, Vilniaus citma, Litbana ir kitos , jas visas tikrai patogiai pasižiūrėsit google mapsuose arba nuvykę į lokaciją gyvai. Kas dar maloniai matosi google maps tai nukeliavus su žmogeliuku į Kirtimų g. 51A matome net skelbimą kas parduoda pastatą ir kaip jis atrodė à tinginiai  komentaruose taip pat rasit.

 

Taigi Bauhaus loftai – jie skirti mano manymu tik visos šios teritorijos darbuotojams, kurie norėtų gyventi arčiau darbo vietos, arba tiksliau net ne jie norėtų , o darbdaviai norėtų pasirūpinti jų gyvenamąja lokacija kuo arčiau darbo vietos, kad nekiltų pagundos keisti darbą arčiau jų tikrųjų namų. Galimas teorinis pavyzdys logistikos centrų čia nemažai , tai ta logistikos įmonė nupirkusi kelis tokius mikro loftus gali pasiūlyti laikinai pagyventi juose savo vairuotojams  kol vėl teks išvažiuoti į reisą. Arba gamybos darbuotojams kurie tikrai neuždirba oraus atlyginimo ir neturi laisvų galimybių keliauti po miestą automobiliu iki darbo . Čia važiuoja taip pat ir viešasis transportas kaip 8 ir 25 autobusai bet jei tas sandėlininkas ar linijos darbuotojas gyvena Naujoj Vilnioj tai jam iki čia nusigauti kaip kelionė į užsienį gaunasi. Negana to čia standartiškai neapjunginėjant patalpų siūloma  nuo 9 iki 33,45 kv. m ploto patalpos, tai čia tik vienam žmogui praleist naktį ir tai laikinai, nes ilgalaikis gyvenimas tokiose mažose patalpose manau psichiškai paveiktų.  Tai jeigu šia kryptimi ir bus naudojamos šitos NEGYVENAMOS paskirties patalpos, nes tai buvęs administracinis pastatas ir šiuo metu taip pat lengvai vadinamas biurais arba loftais, bus naudojamas šio kvartalo darbuotojams laikinai apsistoti ,- vertinu labai teigiamai .

 

Numatyta buvo 86 privačios patalpos , akivaizdu kad tuos mikrobus gan didelė dalis nusprendė apjungti ir iš 69 patalpų šiame pastate kuriuos matome interneto puslapyje šiandien liko tik 9 .Kainų rėžiai nuo (1 300 €/m²) iki net kaip šiame skelbime matomos kainos (1 597 €/m²) už 12,84 m² , dalinės apdailos. Skelbime taip pat matot ir įrengto MIKRO lofto 11 m² pavyzdį , tai šis variantas su 12,84 m² iš esmės atrodys identiškai. Į antresolę įlipus , toliau kelionę į lovą reiktų tęsti ropojant, nes atsitoti pilnu ūgiu jei Jūs nesant pirmokas,- nepavyks, dar klausimas ar atsisėdus toj lovoj , o tiksliau ant čiužinio nesiliečia galva su lubom…Mini kriauklė, mini viryklė, mini šaldytuvas, mini tv, praėjimas ypatingai siauras nuo durų iki lango. Dar kartą viskas veda prie laikino gyvenimo apibrėžimo tiesiogine prasme gan mažam žmogui su nedideliais poreikiais.

Interneto puslapyje yra išskirta į dvi pasirinkimo kategorijas Loftai ir Biurai . Tik čia iš tikrųjų tik žodžių žaismas, patalpos tokios pačios tik pavadinimas skiriasi, bet kuriuo atveju tai bus NEGYVENAMOS paskirties patalpos. Ah tie skambūs marketinginiai tekstai  : Bauhaus Mini loftai – tai modernumo, laisvės ir džiaugsmo užtaisas Paneriuose, ekonomiškai gyvybingiausioje Vilniaus vietoje. Išsirinkę jaukias ir kompaktiškas „Mini loftų“ patalpas investicijai, asmeniniams poreikiams arba darbui, Jūs išvengsite didelės finansinės naštos ir galėsite nukreipti visas jėgas gyvenimo kūrybai.   Modernumo – 1982 statyba, 2021 renovacija kurios esminis akcentas nuspalvinta pastato siena, prie jos prieisim. Laisvę ir džiaugsmą tokio dydžio patalpose aš jaučiu nebent sėdėdamas WC . Ekonomiškai gyvybingiausioje Vilniaus vietoje,- čia turima galvoje apie ta nenutrūkstamą pramonės darbą furų ir sunkvežimių judėjimą. Išsirinkę jaukias ir kompaktiškas – jaukios bus tik tada kai jas patys įsiringsit, nes parduodama tai tik plikom sienom, su dalien apdaila kurios jaukumo nesuteikia , o kad kompaktiška tai faktas kaip blynas.Kuris variantas teisingas: A)Patalpas investicijai,B) asmeniniams poreikiams ar C) darbui. Jūs išvengsite didelės finansinės naštos ir galėsite nukreipti visas jėgas gyvenimo kūrybai- JŪS išvengsit ,jeigu Jūsų DARBOVIETĖ finansuos šiuos būstus, o JŪS galėsit nukreipti savo visas jėgas gyvenimo kūrybai , tiksliau būti fūristu arba sandėlininku arba gamybos darbuotoju. BET visa tai suvesta į vieną dalyką: Autentiškos bauhauzo architektūrinės stilistikos projektas, kurio fasadą puošia autorinė menininko Artur Širin (Ettoja) kūryba . Jo vienas ryškesniu piešinių ant sienos yra Gigantišką hipsterį Einšteiną Vilniaus centre nupiešęs EttoJa.

Vistik tiem kas ieško lofto sau iš dabartinės ar būsimo pasiūlos pasigooglinkit šiuos pavadinimus, jeigu nebebus tiesiogiai iš vystytojo vienas kitas tikrai bus perpardavinėtojas :  Vido Maciulevičiaus g. COSMO LOFTS ( P.S. čia loftą turi nusiprikęs Robertas Kalinkinas , galėsit gyvent su dizaineriu). Western32, Viršuliškių g. 32 ( vienas iš gražesnių ir patrauklesnės lokacijos loftų ). „Uptown Loft“ Kauno g. 32A ( Naujamiestyje jų tikrai gan daug bet šitas išskirtinis tuo kad pastatytas nuo nulio , o ne ant senienos pamatų ) ,Freiheit loftai , titnago g. 7 ( panašiausia į šio skelbimo ir projekto Bauhaus teritoriją – pramonė ).  Buivydiškių g. 36, Viršuliškės, Vilnius ( naujienų medžiotojam siūlau sekti šitą objektą, daug info nėra bet kas pirmesnis tas gudresnis ) .

Ar Jums patinka loftai ? Ką Jūs vadinat loftu ?

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

https://www.patreon.com/apziuretasnt

Top
X