#ApžiūrėtasNT2021 metų apžvalga. Palinkėjimas ir senos statybos NT objektai.

#ApžiūrėtasNT2021 metų apžvalga. Palinkėjimas ir senos statybos NT objektai.
Gru 27, 2021

Nu labukas visi šventiniai draugai bei skaitytojai. Su šventėm ir ateinančiais naujaisiais metais taip pat ! Bus daug dvejetų 2022 , matyt bus ir po antrą NT objektą tai mažų mažiausiai. 

Šiek tiek statistikos :

Per šiuos metus aš parašiau 66 įrašus ( Postus ). Jie susilaukė beveik 900 komentarų ir virš 2000 reakcijų. Šiuo metų grupė turi apie 10 400 narių kuriuos sudaro 43% merginų ir 57% vyrukų. Amžius nuo 18 iki 54 nors pats statistikos pikas yra nuo 25 iki 35 metų amžiaus. Daugiausiai turime Lietuvių nors nemažai skaitytojų  yra iš UK ir Norvegijos.  Vidutiniškai kiekvieną įrašą peržiūri bent  7000 tą pačią savaitę.  Nuo šių metų birželio 1 dienos atsidarė internetinis puslapis www.apziuretasnt.lt bei instagram paskyra Apžiūrėtas NT . Įvairiausi Patron‘ai ir Contribee‘šnikai davė man apie štuką eurų už kurią esu labai dėkingas . Kitiem metam linkiu sau ir su Jūsų prisidėjimu , mažų mažiausiai padvigubinti kiekvieną statistinį rodiklį.

Apžiūrėtas NT tai yra turinys nekilnojamo turto tematika, nauji statiniai, seni statiniai, verti dėmesio arba verti apeiti dideliu ratu, skandalingi arba nematomi. Taip pat meistrų rekomendacijos bei įvairiausių aktualijų kurios neatsiejamos nuo NT fono. Be viso to kas jau vyksta 2022 metais atsiras Shop‘as kuriame galėsit rasti šio bei to vėlgi susijusio su NT tematika,- tikiuosi patiks . Visa tai Jūsų aktyvumo, Jūsų prisidėjimo tiek finansiškai tiek peržiūromis ar komentarais , bei reakcijomis ir pasidalinimais dėka.

Kartais sulaukiu komentarų ar žinučių kodėl apžvelgiamas vienas ar kitas objektas jei jame neliko parduodamų butų arba liko vos vienas kitas. Atsakymas paprastas,- ateities įvykiams. Pirmas etapas būna pirkėjams kurie ieško sau , sekantis etapas perpardavinėtojams kurie nupirks už pigiau ir perparduos tą patį objektą nepajudinę nei piršto už brangiau, bus ir tokių kurie įrengs būstą ir parduos Jums įrengtą. Kitas etapas kurie įrengs butą nuomai ,- nuomininkams. Na ir galiausiai šis paskutinis ciklas suksis daugybę metų , juk šitas naujas daugiabutis stovės mažiausiai 100 metų jei ne daugiau , o nuomininkų ir pirkėjų atsiras vis naujų, todėl kiekvienas naujas to objekto gyventojas gali pasidomėti vieno ar kito objekto istorija nuo jo pastatymo iki dabartinių laikų, sekti pirminę kainodarą bei kiek pabrango butas jį pilnai įrengus, taip pat vis papildyti naujais atsiliepimais įvykiais susijusiais su gyventojais aplinka ar statybos aktualijomis.Gal gyvena nevalyvi kaimynai, gal gyvena super žvaigždės, gal išlindo statybos brokas ir statytojas bei vystytojas nenori jo tvarkyti , viskas yra įdomu ir verta dėmesio tik visi prie to turėtume prisidėti.

Metų pabaigai norėčiau dar kartą paliesti senus NT objektus.Dabar nauji butai Vilniuje su daline apdaila prasideda maždaug nuo  2000 €/m² . Vadinasi dar reikės įsirengti butą ko pasekoje prisidės bent jau 300-500 eurų  už m² .Pigiausias variantas naujai pastatytame daugiabutyje įrengtas Jums kainuos na tarkim 2500 eurų už kvadratinį metrą.  2500 €/m² x 50m² butas = 125 000 eurų ir tai tokių varaintų bus vos vienas kitas .

Be abejonės jei tik yra pinigų visada prioriteto tvarka dairykitės nuajos statybos daugiabučių , net ir metais ar dviem nuajesnis pastatas jau yra geresnis pasirinkimas nei senesnis, net ir ta energetinė klasė jei bus vienu laipteliu aukštesnė tai vistiek bus privalumas o ne trūkumas. Tačiau ką daryti jei ta nauja statyba su savo kainom sunkiai įkandama. Nebijokit žiūrėti senos statybos daugiabučių. Nesakau akd ji yra NT pirkimo pavyzdys, tačiau yra tokia Agnė Jagelavičiūtė , gal girdėta Jums. Sunku negirdėt jos ypač dabar kai dejuoja ir reklamuoja savo naują pirkinį ,- butą priešais Lukiškių aikštę arba tiksliau priešais Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia. Esmė šito pavyzdžio tokia kad tas butas yra ypatingai senos statybos daugiabutyje 1940-1957 metų statybos bloke. Tai įsivaizduokit , perkamas butas ~80 metų senumo daugiabutyje kuris nėra renovuotas . Daugelis Vilniaus sovietinių blokinių daugiabučių yra 70’ 80’ ar net 90’ metų statybos , tai jie nėra tokie jau ir seni ištikrųjų. Pasidairius ir įsivedus filtra kad pirktumėt senos statybos butą iki 1300 €/m² tikrai nemažai pasirinkimo atsiveria o jei pakeltumėt piniginės galimybes iki 1500 €/m² sakyti kad nieko nėra būtų melas sau pačiam.  Tarp tokios paieškos galima atrasti net ir atnaujinto buto variantų tačiau daug realesniės galimybės atrasti apleistus senus butus kuriuose remonto niekada ir nėra buvę. Ką reikia daryti su tokiu butu? Trumpai ir aiškiai kalbant , nuperkat už tą 1300€/m² apsileidusį butą , absoliučiai viską lupat lauk nuo grindų iki lubų į remontą įdedat tiek pat pinigų, tarkim tuos pačius 500 €/m² kiek dėtumėt ir į visiškai naują daugiabutį ir jame esantį dalinės apdailos butą ir matematika gaunasi tokia 1300 €/m² + 500 €/m² = senos statybos daugiabutis su absoliučiai naujai įrengtu butu už  1800 €/m². Kokie dar privalumai Jūsų laukia ? Kadangi seniai pastatytas daugiabutis , visi butai jau bus įrengti ir juose bus gyvenantys žmonės , jau žinosit tiek ten gyventojus kurių kaita tikėtina maža taip pat niekas nedarys jokio remonto savo butuose ir netrugdys ramybės. Didelė tikimybė kad gausit vieną ar net du balkonus kuriuos galėsit įstiklinti , taip pat nemažai daliai daugiabučių priklauso ir rūsiai. Visa tai už tą pačią kainą . Kokie bendri saugikliai egzistuoja , kad nupirkus ir pilnai atnaujinus tokį butą , atsiras neabejotinai didesnis susidomėjimas jį perpirkti ar nuomotis.

Minusai taip pat yra , bus prasta energetinio efektyvumo klasė , jeigu daugiabutis bus renovuotas ji šiek tiek bus pagerinta tačiau tikrai nesieks A ar aukštesnės.Jeigu daugiabutyje vis dar yra senas liftas jis neabejotinai ges kol galiausiai ateis diena keisti jį nauju liftu , aišku visa suma pasidalins ant visų butų tačiau suma tikrai bus nemaža. Lygiai taip pat su visom kitom daugiabučio bendrom erdvėm ar tai bus stogas kiauras ar tai bus laiptinė apleista , o visa tai tikria gali ir egzistuoti neronovuotame daugiabutyje , tai viskam viskam teks atmesti tam tikrą sumą pinigų išdalintą ant visų butų. Tie patys kaimynai gali būti nebūtinai ramūs ir malonūs o triukšmaujantys išgeriantys pagyvenę žmonės. Žiūrint kur stovi tas daugiabutis , bet parkingo problema tikėtina egzistuos ir teks kažkur prie gatvės palikinėt auto .

Na ir keli pavyzdžiai. Vienas kuris ir yra pasidalintas skelbimas. 1969 statyba, 2020 Daugiabučio renovacija.Kaip pardavėjas akcentuoja “Ką tik baigta pilna renovacija, todėl šiame bute jau nebus su renovacija susijusių nepatogumų (bute keičiamų vamzdžių, radiatorių, dėl keitimo neveikiančio lifto ir kitų).” Kaip ir minėjau gausit visus bonusus : “Butas nekampinis, langai į priešingas puses, du balkonai, yra tamsusis kambarėlis. Butui priklauso rūsys. Kodinės įėjimo durys, visiškai naujas liftas, pašto dėžutės.” Vienintelis dalykas kas liko bute pilnai išmest išlupt ir įsirengti pagal savo pageidavimus lygiai taip pat kaip darytumėt su naujos statybos daugiabučiu. 89 500 € (1 250 €/m²) už 71,59 m² + 21% PVM ( kam čia apsunkint žmonėm galvas , bet išversiu į žmonių kalbą ) gaunasi tokia suma 108 00 €  (1512 €/m²), tai manau pasiderėsit nes pardavinėja ne brokeriukai kurie nori papildomai užsidirbt o pardavėjas tiesiogiai.

Kiti du variantai beveik identiški nors yra skirtinguose daugiabučiuose ir tai gražus pavyzdys kaip tuo metu buvo įrenginėjami butai ir kaip niekas nepasikeitė . Abu yra 1981 metų statybos nerenovuotuose daugiabučiuose. Abu yra 67 m² ir net abu yra paskutiniame 5 aukšte. Kainos irgi beveik vienodos 86 500 € (1 291 €/m²) ir 86 300 € (1 288 €/m²). Vėlgi su mano minėtais bonusais : Bute yra du balkonai, taip pat priklauso rūsys. Taip pat bute yra du tamsieji kambariukai. Žodžiu perkat , viską lupat lauk ir įsirenginėjat pagal save naujai, tik jau šituose variantuose , egzistuos revonacijos nebūvimo bėdos .

Tai šiais metais manau tiek žinių ir apžvalgų, susitiksim jau 2022 metais sausio mėnesį . Gražių švenčių ir gerų NT pirkinių . Būkit aktyvūs , būkit apsišvietę ir išprusę NT srityje ir nebūkit mulkinami.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

Top
X