Žaliuoti ar ne žaliuoti, štai kur klausimas #Skveronamai

Žaliuoti ar ne žaliuoti, štai kur klausimas #Skveronamai
Sau 16, 2022

Užduosiu mįslę. Koks projektas apsuptas brandžių medžių,kuriame vyraus žalio skvero ramybė ir puikiai derės su aktyviu Naujamiesčio gyvenimu ? Taip teisingai #Skveronamai , oj nors pala biški prakapojo tų medžių. „Paklaustas, ar ne paradoksalu projekte, vadinamame „Skvero namais“, kuris taip pat pristatomas kaip „apsuptas brandžių medžių“, tokius medžius šalinti, E. Malevskis teigė, kad žalumos bus.” Nu kas jau kas, bet Vilniaus žmonės tai patikrins , taigi we will see. #Skveronamai

Jau tokie eko friendly atstovai, kad aš nežinau ar jie gamtininkai ar vis tik namų statytojai. Tik vėlgi niekuo ne kitokie nei kiti tyliau dirbantys vystytojai. Vizualizacijose medžiai žaliuoja dar geriau nei realybėje, o jų kiekis net padvigubėja . Iškilus vienai ar kitai neišvengiamai problemai yra padaromas piarinis šou kad ir šiuo atveju , stebiuosi kaip dar niekas nerado šio video, kurį paliksiu komentaruose. Prieš pradedant SKVERO NAMAI statybos darbus turėjome ne mažiau atsakingą pareigą – persodinti sklype augusį brandų ąžuolą. Darbai išskirtiniai tuo, kad pirmą kartą Lietuvoje persodintas tokio dydžio medis. Jo skersmuo ~40 cm, aukštis ~17 m. Kažką pafilmavo kažką pakalbino , išrovė medį perkėlė už poros metrų ir ar jis prigis ar neprigis jau čia nėra esmė , svarbu kad buvo parodytos pastangos. Galbūt šitas video ir atsako į klausimą ir problemą, kuri išlindo šią savaitę šiame projekte. Mano interpretacija tokia: pamatė kiek kainuoja tas vieno medžio perkėlimas, pamatė kiek reikia organizuoti darbo jėgos ir šiaip reikalų ir didelis klausimas ar rezultatas bus sėkmingas, todėl likusias medžių problemas nutarta spręsti tyliai. Aišku tyliai nesigavo ir viskas išsipūtė per visa media.    „Neregėtas įžūlumas – gavau informaciją, kad vystytojas „Rewo“ projekte „Skvero namai“ Ševčenkos gatvėje nelegaliai iškirto greta jų sklypo augusius kelis brandžius medžius: tuopą, beržą, kaštoną“, – socialinėje erdvėje rašo sostinės meras. „Pagal mano inicijuotą ir Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą tvarką, Vilniaus miesto biologiniam turtui padaryta 117 359 eurų žala. Paprastasis kaštonas, 51 cm skersmens – 31 591 eurai, balzaminė tuopa, 97 cm skersmens – 59915 eurai, kapotasis beržas, 42 cm skersmens – 25 942 eurai. Aišku, ji niekada neatperka nupjautų medžių, ypač šalia gyvenantiems, bet jau adekvatesnė. Žinome, kad mūsų tvarka daliai vystytojų nepatinka ir jie ją bando ginčyti teismuose. Tikiuosi, tie ginčijimai nebus sėkmingi. Tikiuosi, kad ir nacionaliniai teisės aktai, kaip mes ir siūlėme, pasivys Vilniaus kartelę“, – teigia R. Šimašius.  Reziumuojant medžių naujienas , ar čia kažkokia netikėta žinia ? Ne. Ar jie gaus baudą kaip Šimašius prirašė ir prisodins štuką medžių? Ne. Geriausiu atveju pagrūmos pirštuku nununu , gal gaus minimalią baudą kuri galimai bus pigesnė nei medžių realus iškeldinimas ir persodinimas, o naujų sodinukų bus tiek kiek suplanuotą pagal projektą ir nedaugiau. Šį eko skandaliuką paskaitysite su visų pusių pasisakymais komentaruose. 

Miesto savivaldybė garsiai skelbė, jog griežtai kovos su nekilnojamojo turto vystytojų užslėptais siekiais poilsio, svečių namų ar kitos komercinės paskirties patalpas parduoti kaip butus. Kita vertus statytojai nepažeidžia nieko, kas būtų draudžiama, nes svečių namai gali būti statomi sklype ar jų dalyje, kurios paskirtis yra komercinė, pagal teisės aktus, tokiose paskirties teritorijose pastatai gali būti statomi, tačiau ne mažiau kaip 51% patalpų turi būti komercinės paskirties (kad ir svečių namai). Vis dėlto reiktų nepamiršti, kad svečių namams taikomi mažesni reikalavimai, kaip mažesnis automobilių parkavimo vietų skaičius, nėra būtina ir vaikų žaidimo aikštelė, o jei savivaldybė apsigalvos nebus galima deklaruoti gyvenamos vietos, teks mokėti didesnius mokesčius už šildymą, netgi NT mokestį ir galimai jokių lengvatų. Tai sveiki atvykę. Kova prieš vėjo malūnus tęsiasi o šis projektas yra dar vienas kuriame 49% procentai patalpų bus gyvenamosios paskirties BUTAI, o likusi didžioji 51% bus negyvenamos patalpos – kaip šiuo atveju matote skelbime APARTAMENTAI. Vėlgi didžioji problema slypės ateityje perpardavinėtojų rankose.  Dabar vystytojai neperspausdami kažkur mažom raidėm vis tik parašo kad taip čia yra negyvenamos paskirties patalpos ir net parašo kad bus taikomas NT mokestis , bet pardavimai eina kaip iš pypkės ir žmonės nupirks viską nepaisant paskirties, o po to jau pirkėjų atsakomybė. O ten jau prasidės slapukavimas, tas pirkėjas nusipirkės apartamentus ir žinodamas jo minusus perparduodamas butą stengsis nepaminėti šio fakto ir tai išryškės tik klientui pasidomėjus arba priėjus prie registrų centro išrašo kuriame ir matysis paskirtis .

Taigi projektą vysto Rewo , daug jau pristatę ir nemažai šiuo metu vysto , pasitikrinti port folio tikrai yra kur. Stato Naujamiestyje T. Ševčenkos g. 25 Vilnius adresu 3 atskirus pastatus . A ir C pastatuose didžioji dalis butų ir yra BUTAI – gyvenamosios paskirties , tai galit pažiūrėt skelbimuose arba net ir jų puslapyje paspaudus ant laisvų patalpų kokią paskirtį rašo , nors tarkim pirmame aukšte kad ir šio skelbimo pavyzdys rodo jog paskirtis yra APARTAMENTAI. Tokią paskirtį matysit ir sekančiame etape su B pastatu , ten didžioji dalis patalpų ir bus APARTAMENTŲ paskirties. Priminsiu apartamentai nėra mandras, poniškas ar kitoks pompastiškas buto apibūdinimas ,o negyvenamos paskirties poskyris.Be to vystytojas dar 2020 metais spaudai sakė Butai skirti pardavimams, o dalį apartamentų svarstoma skirti ilgalaikei ir trumpalaikei nuomai. Kaip jau minėjau – we will see.  Visi pastatai atitiks A+ energinę klasę, nors vystytojas naudoja tokius apibūdinimus kaip aukščiausias, draugiškas, komfortiškas, ekonomiškas, tačiau čia tikria nėra pastatų etalonas jokia prasme. Energinės klasės lubos šiuo metu yra A++ , o visiem kitiem epitetam, laiptelių aukštyn yra N+1 ir dar daugiau .

Kainos, šiaip nėra didelės kaip tokioje lokacijoje. 3200 / 3400 / 3600 už kvadratinį metrą dalinės apdailos. Aišku mažiausia kaina 3200 €/m² yra buto pirmame aukšte ir apartamentų paskirties , bet net ir 3400 – 3600 €/m² kuris jau priskiriamas buto paskirčiai yra visai padoru palyginus su aplinkiniais naujausi projektais šioje teritorijoje kurie visi praktiškai jau perlipa 4000 eurų už kvadratą kainų zoną. Kodėl tokia kainodara? Manau lokacija kurioje randasi projektas. Visų pirma, šis projektas bus sovietinių pastatų kieme kurį jungia , T. Ševčenkos g. + Vytenio g. + A. Vivulskio g. paskutinė uždaranti šį kvadratą gatvė yra Muitinės g. iš kurios turėsite kaimynus iš buvusio Telia pastato kurį perėmė Trinapolis ir jame tęsia biurų nuomą. Šalimais turėtų atsirasti konarskio skveras kurį taip pat turės įrengti Rewo vystytojas , tai čia bus praktiškai vienintlė gera žinia apie aplinką kurioje gyventumėte.Nors skveru manau aktyviai naudosis teritorijos kaimynai iš biurų pastato, ajurvedos akademijos mokiniai, VDU švietimo akademijos studentai bei geniukų kalvė darželinukai. Visa kita po medžių egzekucijos galėsit žiūrėti į sovietinukų daugiabučių kaimynų langus arba į biurų pastatą kuriame dirbs žmonės. Kitas svarbus momentas su parkingu. Šis vystytojas pastatęs 3 daugiabučius kuriuose bus 130 butų prie jų pasiūlys tik 100 parkingo vietų , kurių kainos beje yra nuo 15000 iki 22000 eurų už vieną.  Kodėl tik tiek ? Nes 3 pastatas B bus apartamentų paskirties ir tokiem galima įrenginėti mažiau parkingo vietų. Tik priminsiu kad ir taip jau visas Skvero namų projektas yra tam tikra prasme įsibrovėlis į kiemą .

Miesto centras, viskas kas miesto gėrybėm priklauso ranka pasiekiama, bet žiūrėkit ar toj aplinkoj bus malonu gyventi jeigu toks planas išvis egzistuoja. Perpardavimui, nuomai – važiuos tikria šitos opcijos.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

Top
X