Jei paskubėsi,- dar suspėsi #Prievilnelės

Jei paskubėsi,- dar suspėsi #Prievilnelės
Sau 30, 2022

Geidžiamas, rekomenduojamas ir įperkamas ne tik turtuoliams rajonas Markučiai . Čia tiesiog nespėja statyt, o pardavimai į ateities projektus ir etapus yra tiesiog ribojami. Vienas iš nebedaug likusių čia projektų,  kuris beje dar tik statomas ,-  #PrieVilnelės Pakraščio g. 10 Vilnius.

Anksčiau čia nebuvo nieko geidžiamo , tais laikais dar ir Paupio rajono nebuvo išvystyto, o ką jau kalbėti apie kažkokius Markučius. Stovėjo pora loftų pastatų ir daugybė įvairiausių gamyklų, žinomiausios iš jų buvo betono. Kas norėtų gyventi šalia betono gamyklos ?  Po Paupio sėkmės, atėjo laikas ir Markučiam, o atstumai iš esmės Drujos gatvę persikelt. Projektai pradėjo kilt vienas po kito, kol galiausiai dabar turbūt visi laisvi sklypai ir yra išpirkti čia ir suplanuoti projektai. Dabartinis Realco projektas „Prie vilnelės“ , kaimynų Merko projektas “Vilnelės skverai” su 4 etapais iš kurių du jau parduoti kiti du neatidaryti ir arčiausiai Drujos gatvės būsimas Galio group „Remarco“ verslo/prekybos centras su keliais daugiabučiais.    

Lokacija nepagyvenus sunku pasakyt kokia. Dabar kol vyksta statybos triukšmas ir visa rajono pertvarka . Tačiau akivaizdu žmonės su fantazija ir vizija po ~ 4 metų čia mato patrauklumą. Matau jį ir aš. Nėra čia centras, nors iki to pačio Paupio 10 minučių pėškom, nuo to pačio Paupio iki jau tikrojo centro dar 10 minučių pėškom. Puikiai išvystyti pėsčiųjų ir dviračių takai kurie yra apšviesti ,leis laisvai judėt elektriniu paspirtuku ar dviračiu are it pėškom su beibiu vežimėlyje. Mašina važinėt jei ir reikės tai visur asfaltuota, bet su kamščiais reiktų blaiviai mastyt jie bus , vis tik centrinė miesto dalis žiūrint kur reikės važiuot bet jei iki kokio Gedimino pr. bet kuriuo atveju nusigausit greičiau nei tas kuris važiuos iš Pilaitės.Tačiau jei atsitiktų taip kad reiktų važiuoti dirbti į Pilaitę va jau kelionė ir prailgs. Vienoj pusėj Rimi už kilometro kitoj pusėj Lidl‘as už dviejų km ,Maxima už 100 metrų. Prie pat , net pro langus matysit Markučių lopšelį-darželį. Parkų ir parkelių taip pat netrūksta, į vieną pusę Belmontas į kitą miesto parkai kaip Kūdrų ir kiti visiem žinomi centriniai.Drujos viešojo transporto stotelė irgi gan iškalbinga tikrai stoja nemažai autobusų. Trumpai tarinat nu tikrai patraukli lokacija, viskas po ranka.

Statytojų gausa tikrai didelė čia rajone, bet vienas iš dominantų yra Merko . Jis ir vieną iš tų loftų statė ir vieną iš pirmųjų didesnių kvartalų  „Vilnelės slėnis“  ir dabartinį net 4 dalių „Vilnelės skverai“, kai tik atidarys kitus etapus mes apie juos ir pakalbėsim. O dabartinis Realco čia stato savo vienintelį projektą „Prie Vilnelės“ , pavadinimų kūrybingumas visų vystytojų tai neišpasakytas, garantuoju jie patys painiojasi tarp šitų pavadinimų. Kad ir kaip ten bebūtų , 5 daugiabučiai ir juose atsirasiantys 220 butų iš kurių šiandien liko tik 7 .Dydžių taip pat yra. Mažiukas šis skelbimo pavyzdys su 37,71 m² ir prašoma suma 121 400 € (3 219 €/m²) ,yra ir pora butų po ~ 50 m² kurių sumelės apie 157 800 € (3 097 €/m²) ir net yra keli laisvi didesni butai po ~ 65 kvadratus ir jų sumos svyruoja ties 170 000 € – 190 000 € , viskas be abejonės su daline apdaila. Tai kainų rėžiai 2500€  – 3200€  už kvadratą tokioj vietoj yra labai gera kaina. Suvokimui jau dabar čia perpardavinėja tuos pačius dalinės apdailos butus po ~4000 eurų už kvadratą. Kas šiuo metu nėra logiška suma , nes už tiek dar Paupyje gali nusipirkti naujam projekte butą , bet kai viskas bus išpirkta ir kainos susivienodins projektuose tai 4k už pliką arba 5-6k už įrengtą bus norma.

Pastatų energetinio efektyvumo klasė – A+; Ne viršūnė bet ir ne dugnas, kai matau kokie nauji projektai kyla su A energetine klase tai apima svetima gėda dėl vystytojų taupumo. Parkavimo vietų bus 192 , tai jau yra mažiau nei butų, bet ir kiti vystytojai čia pasikuklina su parkingu. Tai yra didžiausia kvartalo problema, mašinos visos čia tikrai netilps ir ant gatvės visuose tarpuose bus prikišta leistinai ir neleistinai mašinų, čia faktas. Todėl tą parkingo vietą pirkti reiktų bet kuriuo atveju. Aš šiaip turiu idėją vystytojam. Jūs į Markučių kvartalo įvažiavimą uždėkit šlagbaumą kad tiksliai matytų visi kiek ten gali tilpti mašinų pastatyti leistinose vietose tiek ant gatvės tiek požeminiuose parkinguose. Nebetelpi, soriukas , apsisuki ir važiuoji ieškot kitam rajone vietos.

Šių dienų realybė bet buto raktų teks laukti grubiai metus laiko iki 2023 metų pirmos pusės. Įsirengti butą užtruks dar pusmetis , tai ten gyventi planuokitės 2023 metų vasaros gale . Kitas mažiau džiuginantis faktas būtent šito projekto gyventojams kurių vaizdai pro langą bus atsukti į Pakraščio gatvę. Nu liūdesėlis bus, žiūrėsit į 3 senus sovietinus daugiabučius be renovacijos, šalimais tas pats darželis kuris yra gerai kaip įstaiga, bet blogai kaip estetinis statinys. Jis jau tiek kartų matęs kad wow, ir vėlgi niūrus pastatas, kur vaikai iš savo prabangių butų klaus tėvų , kodėl jie veda juos į tą baisų pastatą, įkalbinėt tėvai turės kad ten bus smagu. Dar viena kita trobelė su šiuferiniu stogu ir kieto kuro šildymu kiekvieną žiemą paduos “šviežio” oro pro kaminą.Tada priešais esantis Merko projektas statomas “Vilnelės skverai” jo paskutinis 4 etapas ir yra priešais šio Realco projekto langus , jo užbaigimas nusimato tik 2025 metais, dar pridėkit gyventojų įsirenginėjimo reikalus, tai ramybę šioje pusėje atrasit tik 2026 metais preliminariai.  Yra niuansų bet smulkmena.

Nu kaip dėl gamtos temos . Vystytojas savivaldybę informavo, jog dėl statybų sprendimų nepavyks išsaugoti ir teks pašalinti keturis karpotuosius beržus. Už šalinamus medžius bus kompensuota atstatomoji vertė (1224 Eur). Pagal suderintą su savivaldybe projektą, teritorijoje pavyko išsaugoti tris brandžius paprastuosius klevus. Po statybų planuojama sutvarkyti ir apželdinti 1120 kv.m. vidinio kiemo teritoriją. Čia bus pasodinta: 40 mažalapių liepų, 3 himalajiniai beržai, 72 kalninės pušys, 66 niponinės lanksvos, 24 sidabrakrūmiai, 43 šluotelinės hortenzijos, 65 levandos, 29 melsvosios melvenės ir kt. Aš šitus skaičius įsidėmėčiau ir ypač budamas gyventojas to projekto suskaičiuočiau ir jei kartais būtų trūkumas tikrai kreipčiausi į vystytoją su pretenzija. Kaip sakant atsakyt reik už bazarą, nes nukirst medžius pirmi o pasodint jau būna problemos.   

Rajono įdomybės. Markučiuose gyvena Mantas Stonkus su Gelmine Glemžaite bei Karolina Meschino su vyru Og version . Juos tikrai turėsit didelę tikimybę sutikti .

Projektas vertas dėmesio dėl mažos pasiūlos šiame kvartale ir tie like 7 pirkėjai turėtų nenusivilti pirkiniu. Nors aš asmeniškai rinkčiausi Merko statybos būstą kaimyniniame projekte , bet apie jį kitam kartui.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

https://www.patreon.com/apziuretasnt

Top
X