Ar tai siurblinė ? Ar verslo centras ? Ne tai daugiabutis . #T19

Ar tai siurblinė ? Ar verslo centras ? Ne tai daugiabutis . #T19
Vas 20, 2022

Feniksas vėl kyla iš pelenų.Kaip sako vienos įmonės atstovas “Paveiksliukai – tik įmonės reklama”
Tolminkiemio g. 19A Vilnius. Pilaitė. #T19

Kol vieni dejuoja kaip blogai toj Pilaitėj, kaip jiems ji nepatinka, nors daugelis tokių net nėra ten buvę, o tik perpasakoja kitų atsiliepimus, kiti tuo tarpu čia mielai apsigyvena ir perka butus, namus, kotedžus. Taip, čia yra visko. Šiaip čia taip stipriai vyskta perkamumas kad iš esmės visi nauji pastatyti arba baiginėjami statyti projektai yra išpirkti. Likučiai tik pavieniai. Yra numatomų naujų gerų projektų, bet kol jie iškils mažų mažiausiai laukti metus ar net dvejus reikės iki 85% baigtumo.

Pilaitės vienas iš išskirtinumų yra milžiniški vidiniai kiemai , bent jau senojoje Pilaitėje, jie puikiai matosi iš google earth, anksčiau jie ir buvo vadinami mažasis/didysis kiemas. Tačiau tie laikai tuoj baigsis. Tuose kiemuose greitu metu turėtų pradėt kilt du nauji darželiai. Aišku , didelis erdvus kiemas , jeigu dar būtų moderniai sutvarkytas visada glosto akis ir širdį, bet darželis iš visų galimų blogybių įsiterpiančių kieme neskamba blogiausiai. Kas skamba blogai, tai kai tame kieme atsiranda ir naujas daugiabutis prie taip pat numatomo darželio.

Dar 2016 metais vietoj senos katilinės Tolminkiemio g. 19A, Vilniaus Pilaitės rajone, pradėjo kilti naujas daugiaaukštis pastatas. Kaimynystėje įsikūrę gyventojai piktinasi: leidimas buvo išduotas administraciniam pastatui, tačiau jo vietoje esą nelegaliai statomas daugiabutis. Taip taip, įsivaizduokit, ten buvo gautas leidimas statyti nedidleį verslo centrą/administracinį pastatą arba kaip sakant ofisiuką, tokios įmonės Vingės statyba, UAB , jai labai sunkiai sekasi dabar rekvizitai.lt duomenimis – skola 20270.91 € (2022-02-14 dienos pradžioje) . Tačiau tuo metu buvo ypatingai madinga gauti leidimą vienam statiniui bet pardavinėti kaip gyvenamuosius butus , ko pasekoje gaunasi negyvenamos paskirties patalpos. Nors ir šiandien tai yra labai madinga tik visi labiau susipažinę su tokiais objektais ir pasekmėm. „Vingės statyba“ projekto vadovas ir direktorius Darius Buginis komentavo : “Jeigu žinote šią vietą, joje administracinis pastatas nelabai naudingas. Kažkada planavome jį statyti sau, bet pasikeitė tam tikri dalykai, nusprendėme nesistatyti, nes administracinis pastatas šitoje vietoje yra nenaudingas. Statydami 2 tūkst. kv. m administracinį pastatą tik pablogintume gyventojų gerbūvį, čia būtų pastovus eismas, biurai, dar kažkas. Bet mes to nedarom“ Todėl kaip ir daugelis pradėjo leisti reklamine info kad parduodami butai. Jis patvirtino, kad įmonės tinklapyje, buvo publikuota vizija, kas kaip bus sklype. Tačiau kaip ir kitos vizualizacijos tai esą laikytina daugiau kaip reklama, ką bendrovė daro, o butai jame nepardavinėjami. Reklamuojiesi kad parduoti , bet šiaip neparduodi, Va kaip būdavo tais gūdžiais 2016 metais…

Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis situaciją dėl pastato Tolminkiemio gatvėje pakomentavo taip: „Daugiabutis statomas neteisėtai, nes leidimas išduotas komercinio pastato statybai. Taip, jie kreipėsi dėl žemės paskirties pakeitimo, taip jiems buvo pritarta. Bet norint ten statyti daugiabutį, reikia gauti leidimą daugiabučio pastato statybai. Tuo metu mūsų DJ gerbiamas meras Remigijus taip pat tarė žodį “Informuoju, kad pirkti orą yra brangu. O oro pardavėjai keliauja į prokuratūrą….”Sąžiningiems vystytojams sąlygas geriname, o nesąžiningiems aš nepavydėčiau” Na žiūrint kas įvyko nuo 2016 iki 2022 metų Šimašiaus meravimo laikotarpiu labai jau dviprasmiškos mintys buvo pasakytos…

Tai kasgi įvyko? Statė chebra daugiabutį nors leidimą gavo administraciniam, pastatui gavus viešumo projektas užsišaldė iki šių dienų, tai yra apie 6 metus marinavosi pastatyti betoniniai griaučiai . O tai netgi 2x ar net 3x trumpiau nei “Vingės statyba“ direktorius komentavo apie ankstesnį čia statinį : “15–20 metų šiame sklype stovėjo griuvėsis.” Aha Jūsų griuvėsiai čia stovėjo trumpiau tai faktas. Visas nuotraukas pilną straipsnį rasite komentaruose. O dar 2021 žiemą tuos griuvėsius pradėjo griauti ir ruoštis tikrajam gyvenamajam daugiabučiui . beje nugriauta tai ten buvo tik viršutinė dalis, patys pamatai liko tie patys nuo senų laikų.

Tai susipažinkite čia bus daugiabutis T19 .  4 aukštai , 15 butų jame. Jau 3 iš jų rezervuoti.  A+ klasės pastatas. Kainos 2200 €/m² – 2400 €/m² . Šiaip įmonė kuri statys yra Tolminkiemio 19A, UAB, tačiau istoriniai šaltiniai sako kad visa tai yra Vingės statyba, UAB šleifas. Vizualizacijos tai kaip iš kitos planetos, nors “Vingės statyba“ pati komentavo : “Paveiksliukai – tik įmonės reklama” tai kaip sakant aš Jums gal nupasakosiu realybę ten, o patys nesunkiai įsitikinsite nuvykę ten gyvai. Visų pirma tas didelis parkingas priešais daugiabutį yra uždaras ir privatus aptvertas metaline tvora ,po ja yra taip pat uždari privatūs garažai.Visų antra įvažiavimas ir išvažiavimas ten niekada toks tuščias nebūna, iš abiejų pusių visada yra apstatytos automobiliais ir lieka labai siauras pravažiavimas vienai mašinai kur visas prakaituodamas jaudinies tik neužkabint kaimyno mašinos per milimetrus dar turi džiaugti jeigu gali apvažiuoti ratu, bet dažnai būna kad to padaryti negali ir turi atbuliniu išvažinėt neradęs vietos. Pėsčiųjų takas ten kaip po karo su sovietinėm išdaužytom kreivom plytelėm , Klasikų klasika, medžiai. Iš kur Jūs ten tiek medžių randat ? Ar čia planuojat tiek prisodint ? Nėra ten jokių medžių . Dar kas čia yra ir bus specifiškai šioje lokacijoje šituose kiemuose. Kaip jau minėjau komentaruose taip pat rasite info apie būsimą darželį, tai iš vienos pusės darželis iš kitos pusės mokyklą baiginėjama statyti .Vaikų ir tėvų judėjimas nepertraukiamas darbo dienom bus. Savaitgaliais nepertraukiamas judėjimas į bažnyčia ir laidotuvių šarvojimo sale, beje kas mėgstat bažnyčios varpus jų galėsit klausyt neužsidarę langų.

 Aš asmeniškai nepulčiau čia pirmas stot į eilę pirkt buto. Kad ir kaip visi perka tuos butus , bet vis tik yra dar to pasirinkimo ir toj pačioj Pilaitėj. Yra keletas naujų likučių , yra perparduodamų įrengtų butų naujų ir žinoma yra ir senos statybos butų kuriuos visada galit išlupt lauk  ir įsirengt naujai.O jei turit laiko palaukti metus ar dvejus bus Pilaitėj ne vienas naujas geras projektas. Kitas įdomus pastebėjimas, jau pradeda matytis vaizdas kas pirko NT nuomai, pasiūla tikrai didelė, Pialitėje šiuo metu yra apie 40 skelbimų nuomotis butą. Maždaug pusė yra senos statybos daugiabutyje kur nuomos kainos yra apie 450 eurų per mėnesį. Ir tiek pat yra naujos statybos daugiabučiuose kur nuomos kainos vidutiniškai yra apie 600 eurų  . Tai sunku pasakyti kas bus ateityje bet jei pasiūla didės,o taip nusimato, nuomos kainos kris , didelio biznio nepasidarysit. To pasekoje patarčiau, pirkit butą SAU, arba bent jau perpardavimui jį įrengus.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika.

https://www.patreon.com/apziuretasnt

Top
X