Žemės sklypai Vilniaus miesto ribose #SakaluKalvos

Žemės sklypai Vilniaus miesto ribose #SakaluKalvos
Bal 11, 2022

Paskutinis mėnesis plius minus viena savaitė parodė keletą dalykų. Visų pirma pirkimas butų namų su daline apdaila ar pilnai įrengtų krito tris kartus nuo įprastų mėnesio rodiklių. Tačiau butų arba namų nuoma padidėjo dvigubai . Vilniuje vis dar yra like apie 550 nuomojamų butų ir apie 50 namų. Tai gal ir nėra sausra ir badas tačiau tikrai ženklus pokytis. Viskas logiška. Pirkti ir atiduoti visus pinigus už būsto pirkima baisoka pakolkas, o saugiausia opcija yra nuoma . Pratęsiu savo rekomendacija ir patarsiu laisvus pinigus padėti į sklypą ir laukti geresnių laikui arba perpardavimui arba ateities statyboms. #SakaluKalvos

Visų pirma pradėti reiktų nuo to kad šita sklypų vieta ir jau gausiai apstatyta ir statoma nuosavais namais ir kotedžais randasi Vilniaus miesto ribose. Nors randasi tikrai vizualiai toli kažkur už regitros , kažkur link Lentvario . Gal ir ne tik vizualiai bet ir realiai nes atstumas nuo sklypų iki centro yra apie 18 kilometrų arba kitaip sakant +- pusvalandis kelio automobiliu be kamščių, jei pridėsit piko metą kelionė gali ir dvigubintis. Na dabar nepasakosiu įspūdžių keliaujant iki ten bet vieną vietą vis dar noriu akcentuoti, pati šlykščiausia ir neišvengiama vieta yra už Palink įmonės kai reikia pervažiuoti mūrinės Vokės tiltą. Ten pravažiuoja tik vienas automobilis , nėra šviesaforo ir vadovaujamasi tik kelių eismo taisyklėmis ir pirmumo ženklais. Kadangi kas vairuoja supranta kad ne visi moka kelių eismo taisykles tai toje vietoje chaoso netrūksta.

Atvažiavus jau prie įsukimo į sklypų kvartalą , jau pasitinka statoma Rimi parduotuvė, tai gerų metų bėgyje manau ir atsidarys.Tai jau yra neblogai nes toje vietoje artimiausia parduotuvė buvo tikrai toli. Viešojo transporto stotelė taip apt yra bet ji labiau dekoratyvinė su vienu kursuojančiu miesto autobusu , vėlgi gerai kad išvis toks yra bet jo kursavimas kas valandą turbūt mažai ką tenkina. Kitas dalykas yra su pėsčiųjų ir dviračių takais, kol ta lokacija nebus pilnai apgyvendinta ir nebus aktyvaus poreikio šiom dalykam tol ten tikrai neikas nejudins pirštų kad jie atsirastų, bet kas labai nuvilia kad net pačiame kvartale  kur tikria yra gan didelis yra tik asfaltuota gatvelė kurioje beje du automobiliai tikria neitin komfortiškai rpasilenkia o pėsčiųjų tako išvis nėra. Kiek kartų teko ten važinėtis tai vis reikia žiūrėt ar ant gatvės nėra žmonių ir aš juos suprantu nes nu kaip jiem kitaip judėti. Labai neapgalvota ir nepatogu.  Naujas kvartalas pradėtas  dar 2016 metais , beje kvartalą sudaro ir ne vienas skirtingas vystytojas ir bendroje sumoje sklypų yra keli šimtai . Tačiau šiandien matosi kad laisvų jų liko +- 10 . Tokioje stadijoje pirkti sklypą ganėtinai saugu , didžioji dalis kvartalo pažadų yra išpildyta , daugelis pirkėjų sujudino likusias įstaigas dėl interneto ar dėl elektros , gal ir miesto savivaldybę dėl pageidavimų ir norų ateityje . Taip pat aplinkui aktyviai statomi nuosavi namai tai vėlgi galit gan aiškiai matyti būsima kvartalo vaizdą ir įsivaizduoti savo sklype esantį namą jau matydami kaimynų statinius.

Likusių sklypų kainos taip pat nėra žvėriškos ir vėlgi puikiai galit investuoti ir padėti pinigus į žemę. (3000 – 4000 €/a) ko pasekoje maži bet nedideliam namukui 6-7 arų sklypai kainuoja apie 20-30 k eurų. Tikrai nėra daug ir kaip už sklypą Vilniaus miesto ribose su daug komunikacijų tikrai verti dėmesio. Aišku kad suvokti kaip pasikeitė kainos nuo projekto starto iki dabar tai mažiausiai dvigubai. Projekto puslapyje rašo „Patrauklios sklypų kainos nuo 14500 EUR.“ Tai maždaug taip ir reikia suprasti mažiausi sklypai  kurie anksčiau tiek kainavo dabar jų kainos yra apie 30 k eurų.  Dar gal bendram įsivaizdavimui dabar čia taip pat rasit ir parduodamų namų su dalinėm apdailom ir kainos prasideda nuo 200 000 eurų. Tai 200 000 k minus sklypas kuris kainuoja 30 000 eurų , vadinasi namuką jums pardavinėja už 170 000 eurų pliką.  Jei galit už pigiau mielai prašom , perkat sklypą ir statot pagal savo finansus . Apsimoką ? Apsimoka!

Nėra tikrai svajonių vieta ar tobulas kvartalas , bet iš to kas liko ir už tą pinigų sumą kurios prašo , galvos skaudėti neturėti o kaip tik turėtų palengvėti.

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika. Nuo paskutinių aktualijų suteikiu galimybę rinktis ir pridedu komentaruose ir Contribee platformos nuorodą į Apžiūrėtas NT projekto paramą .

https://www.patreon.com/apziuretasnt

Top
X