Hill-kalva, City-miestas . Miestas ant kalvos #Hillcity

Hill-kalva, City-miestas . Miestas ant kalvos #Hillcity
Bir 14, 2022

Perkūnkiemis rūkys kamputyje palyginus su šitu kvartalu. #Hillcity


Man net nereik ieškot statistikos tikslios kad palyginti Perkūnkiemio teritorijos plotą ir apstatytą tankumą ir šitą Kareivių g. ir Kalvarijų g. kvadratą . Užbėgant už akių , Perkūnkiemo publika tuoj galės girtis kaip pas juos erdvu ir gera gyventi .

Pradėkim nuo to kad čia kokius 5 metus jei ne ilgiau vyks nenutrūkstamos statybos . Griaus , statys naujus, rekonstruos , atnaujins , perdarys. Amžinos statybos garantuotos . Iš kur čia tiek statybų paklausit ? Pradėkim nuo mega projekto kuris jau stumiasi į galutinę stadiją ir manua greit bus paviešintos vizijos teritorijos – Verkių autobusų parko teritorija . Ten bus visko , verslo centrai, daugiabučiai , gal koks ir prekybos centras. Tiksliau net ne gal o garantuotai. Dar viena milžiniška teritorija vos vos žemiau yra Verkių g. 50 , pakolkas mažiausiai kalbų ir aiškumo, bet coming soon , tikrai parko čia su suoliukais nebus mielieji. Judam toliau , patvirtintas Citus projektas Kareivių g. 2E – daugiabučiai.Labiau centrinėj kvadrato dalyje jau einama link pritarimo su derinimais Kareivių g. 2G , ten bus Baltic asset management daugiabučiai .Next – Kareivių g 2D arba kitaip užvadintas City Yard – Hanner projektas jau statomas –daugiabučiai. Kad liūdna nebūtų jau derinamas šalimais sklypas kareivių g. 2C taip pat Hanner . – daugiabučiai žinoma. Šokam prie šio likusios dalies kalvarijų g. pusėj. Ten buvusioj Bausita įmonės apgriuvusiam pastate daromi loftai ir jau pardavinėjami, o kitoj pastato dalyje bus verslo centras (pulko g. 2 ). Ilgus metus stovėję betoniniai griaučiai jau įgaus kitą vaizdą ir vietoj jų šalimais bus sporto arena (kalvarijų g. 141) . Na ir kaip matot čia tik kruopa visam šitam statybų sprogime Hannerio ir Trinapolis vystytojų bendras darbas Hill City . Vėlgi tai ką išvardinau jau yra vykdoma daroma arba trūksta kelių dienų iki darbų pradžios bet noriu akcentuoti ir čia dar ne viskas , teritorijoj vis dar yra nemažai senų baisuoklinių pastatų kurie laukia savo pirkėjo ir naujo projekto. Jau net nekalbu apie pačiame teritorijos centre esantį autoservisų bloką . Šiaip įdomiai jei kartais jis išliktų su visam, aplinkui gyvena žmonės vaikštinėja su vaikais o centre seną dyzeliuką užsidūmijūsį apsitepalavusį remontuoja visą dieną ir tokių servisiukų ten kokių 10 mažiausiai .

Kaip ir minėjau Hill City yra dviejų vystytojų projektas Hanner ir Trinapolis, nors visus laurus priema Hanner tiek kaip pagrindinis pardavėjas tiek pozicionavimo prasme . Trinapolis vystytojo puslapyje net nėra šio projekto . Pirmas etapas jau prasidėjo čia iškils 2 daugiabučiai A ir B namai juose atsiras  154 butai . šalimais bus ir antras etapas su dar dviem daugiabučiai ir juose atsiras net  225 butai.Taip pat svarbus akcentas , butai nevisi yra BUTAI. Didžioji dalis yra įvardinti kaip APARTAMENTAI. Nesusigundykit mandru pavadinimu tai yra negyvenamos patalpos ir už jas susimokėsit papildomai, tai jokiais būdais nesuteikia privilegijų o tik trūkumus.    Noriu priminti kad Hanneris išlaiko savo braižą ir jokiais būdais neduoda savo pirkėjam visko kas geriausia . Tarkim pastatų energetinio efektyvo klasė bus tik A .Nors jau pora metų nauji projektai kyla su A++ klase. Ar tai svarbu prie darbatinių kosminių išlaidų ? Be abejonės kiekvienas privalumas kainuoja jei kaina ta pati rinkitės geriausias ir moderniausia paketą , tai leis sutaupyti ir išlaikyti ilgiau vertę. Projekte numatoma 350 vietų automobiliams , na visi bent po vieną mašina galės turėti galimybę laikyti plius minus. Kur mašina statys gyventojų svečiai ?Tiesiog vidury gatvės manau . Neseniai ten lankiausiai pora kartų ir abu kartus kurjeris nubraukė mašinos stovinčios šalimais bamperį.

Projekto akcentai , bent jau pagal Hanner à „Didesniuose nei 45 kv. m. ploto būstuose numatoma galimybė įsirengti individualią rekuperacinę sistemą. Tai leis mėgautis gaiviu ir šviežiu oru Jūsų namuose.“ Tai įsivaizduokit net ne visuose butuose bus šių dienų MUST daiktas rekuperatorius. O tokių butų yra manau apie pusę projekto . tada sietinas momentas, normalių gyvenimui patogių butų kurie siekia bent 50 kvadratų čia yra mažuma .Tokių kurie viršytų 60 kvadratinių metrų net nėra. Ieškot erdvesnio būsto ? Tai šitas projektas tikrai tikrai ne jum. Svarbiausias klausimas kiek gi kainuoja čia butai. Kainuo yra nuo 3050 eurų už kvadratą, už pliką butą iki 3500 eurų už kvadratą pliką. Hanneris siūlo ir įrengti Jums butą tai kainuos +- 500-560 eurų už vieną kvadratinį metrą. Štai ir matematika .

Nu ir kam čia trūksta butų ? Kur čia ta panika ? Sočiai , čia tiek sočiai bus pristatyta , kad visa Lietuva galės palikti savo kaimelius ir persikraustyti į Vilnių. Tik esminis klausimas ar sugebėsit čia išgyventi su tokiom kainom ?

Apžvalga yra mano nuomonė, pamastymai ir interpretacija. Jei turite savo įžvalgų ar korekcijų jas galite pateikti komentaruose .

Primenu, jei patinka tai ką darau ir norite atsidėkoti,pasikonsultuoti asmeniškai, tai galite padaryti Patreon platformoje .Įmeskit bent po porą dolerių , tikrai būtų malonu ir leistu tobulėti . Bet rimtai, prisidėkit gerbiama publika. Nuo paskutinių aktualijų suteikiu galimybę rinktis ir pridedu komentaruose ir Contribee platformos nuorodą į Apžiūrėtas NT projekto paramą .

https://www.patreon.com/apziuretasnt

Top
X